Międzynarodowe Targi Poznańskie mają nowe centrum kongresowe

Międzynarodowe Targi Poznańskie mają nowe centrum kongresowe
Międzynarodowe Targi Poznańskie wzbogaciły się o największe centrum kongresowe w Polsce. Przestrzenny, trzykondygnacyjny obiekt posiada 38 sal konferencyjnych i jest dostosowany do organizowania wydarzeń dla 4 tys. osób. Jego największym atutem jest sala widowiskowo-koncertowa dla 2 tys. widzów.

Zmodernizowane centrum kongresowego MTP jest intrygujące architektonicznie, wielofunkcyjne i modularne. Jego wnętrze otwiera jasny, przestronny i funkcjonalny poziom zero. Mieszczą się na nim kameralne powierzchnie konferencyjne, cześć kuluarowo-recepcyjna oraz przestrzenie VIP. Usytuowany powyżej poziom pierwszy to już z kolei wyraźnie zdefiniowany obszar konferencyjny. Dzięki zastosowanemu systemowi mobilnych ścian wygląd kondygnacji można dowolnie modyfikować, budując od jednej sali zajmującej całe piętro obiektu, aż do siedmiu mniejszych. Rozwiązanie tego typu pozwala stworzyć przestrzeń dla kilku tysięcy słuchaczy. W całym obiekcie dominują trzy kolory: czerwień, czerń i popiel.

Najwyższa kondygnacja, na której mieści się sala plenarna dla 2 tys. osób, charakteryzuje się mocnym, granatowym akcentem, który nawiązuje do jednego z żywiołów oraz koloru Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Kluczowym elementem kształtującym charakter i wygląd centrum konferencyjno-kongresowego jest Sala Ziemi. Wyróżnia ją rozmiar, elastyczność aranżacji oraz estetyka. Jej charakterystyczne ściany to gra futurystycznych płaszczyzn i światłocienia, które budują unikatową atmosferę miejsca.

Sala Ziemi to jednak przede wszystkim wielofunkcyjna sala plenarna dla 2 tys. osób. Może być aranżowana na wiele sposobów: od układu kinowego, przez układ forum z usytuowaną centralnie sceną otoczoną przez rozsuwane teleskopowo audytorium, aż po podział na dwie odrębne sale.

Każda z aranżacji jest dodatkowo wsparta nowoczesnym wyposażeniem audiowizualnym. Na 120 - metrowym ekranie oraz szeregu mniejszych zdalnie sterowanych monitorów, obraz w jakości Full HD można odtwarzać z aż 64 źródeł.

Sala posiada ponadto wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji kongresów naukowych, spektakli i koncertów symfonicznych.

Trzy kondygnacje centrum kongresowego MTP to ponad 13 tys. mkw. nowoczesnej i naszpikowanej elektroniką powierzchni spełniającej warunki organizacji dużych, wymagających zaplecza technicznego przedsięwzięć, jak i kameralnych, biznesowych spotkań. Zarówno Sala Ziemi jak i cały obiekt są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Swobodny dostęp na wszystkie poziomy zapewniają ruchome schody i windy. A dwa odrębne wejścia do budynku usprawniają organizację dużych wydarzeń w tym samym terminie – przyznają przedstawiciele MTP.

Oficjalna inauguracja nowego obiektu odbędzie się 15 grudnia.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Targi 805