Milacron na targach Plastpol 2016

Milacron na targach Plastpol…
Firma Milacron Holdings Corp. zapowiada obszerną ekspozycję na targach Plastpol 2016. W dniach od 17 do 20 maja odwiedzający hale Targów Kielce będą mogli zapoznać się z pełną ofertą nowoczesnych, zintegrowanych rozwiązań Milacron dostępnych pod markami Ferromatik, Mold-Masters, Uniloy, DME i Tirad, które znajdą się na jednym stoisku o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych (hala F, stoisko F-14). Będzie to największa jak dotąd prezentacja firmy na kieleckich targach. Na szczególną uwagę w ofercie Milacron zasługują dwie nowe serie wtryskarek uniwersalnych: Magna T Servo i Elektron EVO.

Milacron, jedyny globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań do przetwórstwa tworzyw sztucznych, połączył najsilniejsze strony swoich wiodących marek, tj. Ferromatik, Mold-Masters, DME i Tirad pod wspólną nazwą Milacron. Dzięki skupieniu pod jedną marką szerokiego spektrum technologii m.in. w zakresie formowania wtryskowego, współwtrysku, wytłaczania, układów gorącokanałowych czy formowania z rozdmuchem, Milacron stał się dostawcą najbardziej kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań dla branży.

- Poszczególne marki produktowe będą nadal funkcjonowały, jednak podkreślamy, że są one integralną częścią Milacron - mówi Hans Hagelstein, prezes Mold-Masters na Europę, Środkowy Wschód, Afrykę i Indie. - Nowe podejście do marki pomaga nam dostarczać klientom na całym świecie najwyższej jakości zintegrowane i zaawansowane rozwiązania technologiczne w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych, systemów sterowania oraz monitorowania procesów i obsługi posprzedażowej, a także technologii płynów do obróbki metali.

- Zaktualizowana strategia biznesowa Milacron znajduje odzwierciedlenie m.in. w nowej strukturze organizacyjnej firmy w Europie - dodaje Denis Poelman, dyrektor zarządzający Milacron Injection Molding Machinery w Europie. - Dzięki większej orientacji na wsparcie sprzedaży i usług serwisowych, nasi europejscy, w tym również polscy klienci zyskają m.in. dostęp do szerszej obsługi w lokalnych językach.

Zaangażowanie i długoterminowa strategia Milacron dla rynku europejskiego idą w parze z inwestycjami. Otwarty w 2015 roku zakład produkcyjny oraz centrum dystrybucyjne w Czechach to warta ponad 15 milionów euro inwestycja pozwalająca firmie na szybką realizację dostaw i lepsze wsparcie serwisowe dla klientów.

Wśród urządzeń i technologii prezentowanych na stoisku Milacron podczas targów Plastpol 2016 znajdą się dwie nowe linie wtryskarek uniwersalnych: Magna T Servo i Elektron EVO. Ich europejska premiera miała miejsce podczas niemieckich targów Fakuma 2015 w październiku ubiegłego roku, natomiast w Kielcach po raz pierwszy zostaną one zaprezentowane polskim klientom.

Magna T Servo

To nowej generacji, wysokiej jakości wtryskarka o napędzie serwohydraulicznym. Dzięki wykorzystaniu serwomotorów urządzenie gwarantuje wysoki poziom powtarzalności oraz dużą dokładność i precyzję, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Urządzenie zostało zoptymalizowane pod kątem szybkich cykli i minimalnych odchyleń stołów, a mechanizm jego serwomotoru wpływa na większą niezawodność i niższe koszty utrzymania. Nowa Magna T Servo wytwarza mniej ciepła, co przekłada się na większą trwałość komponentów hydraulicznych i dłuższy okres użytkowania oleju hydraulicznego, a także mniejsze zużycie cieczy chłodzącej oraz energii. Urządzenie posiada cichą pompę hydrauliczną, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa operatora ze względu na obniżony poziom hałasu.

Milacron


Podczas targów Plastpol 2016 Milacron zaprezentuje wtryskarkę Magna T Servo zintegrowaną z innymi urządzeniami Milacron. Jednostka zostanie wyposażona w pomocniczy agregat wtryskowy Mold-Masters E-Multi i system gorących kanałów Mold-Masters. E-Multi to w pełni elektryczna, kompaktowa, sterowana serwomotorami, mobilna, pomocnicza jednostka wtryskowa do zastosowań wielokomponentowych i wielokolorowych, która może być instalowana bezpośrednio do formy wtryskowej lub stołu wtryskarki. Podczas targów urządzenie Magna T Servo 150 zaprezentuje efektywną kosztowo produkcję dwukomponentowych uchwytów szczoteczek do zębów z wykorzystaniem 4-krotnej formy (TPE/PP) w cyklu 25 sek.

MilacronElektron Evo 30

W pełni elektryczna, pełnowymiarowa i modułowa wtryskarka Elektron Evo została zaprojektowana z myślą o pełnym zakresie standardowych zastosowań i w szerokiej gamie rozmiarów. Urządzenie wykorzystuje zaawansowany system sterowania Mosaics marki Ferromatik. Elektron Evo zużywa o 60 proc. mniej energii i 90 proc. mniej wody niż wtryskarki hydrauliczne, co znacząco obniża koszty eksploatacji. Precyzja ruchu w osi napędzanej serwomotorem jest znacznie wyższa niż w najbardziej zaawansowanych systemach hydraulicznych, dzięki czemu jest to najlepsza wtryskarka do produkcji elementów wymagających zachowania wysokiej precyzji.

Ze względu na brak konieczności wymiany oleju, a tym samym eliminację wycieków, Elektron Evo jest idealnym rozwiązaniem do operowania w czystych pomieszczeniach, niezależnie od gabarytów urządzenia.

Podczas targów Plastpol 2016 urządzenie Elektron Evo 30 będzie wykorzystywane do wytwarzania niewielkich klocków Playmobil z materiału EVA za pomocą dwukrotnej formy wtryskowej narzędziowni geobra Brandstätter.

Milacron

Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15