Milacron na targach Plastpol 2016

Na stoisku F-14 w hali F zwiedzający targi Plastpol będą mieli również okazję zapoznać się z innymi technologiami wiodących marek Milacron - Mold-Masters i DME.

Mold Masters - systemy gorącokanałowe i monitorowania procesów

 • Mold-Masters Summit Hot Runner – nowa seria systemów gorącokanałowych klasy premium
  Seria Summit to nowa linia systemów gorącokanałowych Mold-Masters w klasie premium. Odchylenie temperatury od wartości zadanej w nowych dyszach tych systemów jest czterokrotnie mniejsze w porównaniu z typowym zakresem odchyleń temperatur znanym z dysz z opaską grzejną. Systemy gorących kanałów serii Summit są produkowane w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nadają się idealnie do formowania wtryskowego z żywic podatnych na ścinanie i temperaturę, takich jak PC, POM i PBT. Profil dyszy pomaga zachować odpowiednią równowagę parametrów, przez co są one wyjątkowo efektywne, zwłaszcza w produkcji dla rynku medycznego, gdzie wysoka precyzja jest najważniejsza. Urządzenia serii Summit można również zamawiać z nowymi, sterowanymi serwomotorem mechanizmami zamykania iglic, dzięki czemu możliwe jest indywidualne sterowanie prędkością, czasem i pozycją iglicy każdego zaworu podczas wtrysku. Seria Summit jest przygotowana do zastosowań w pomieszczeniach czystych. Jest to idealne rozwiązanie gorącokanałowe dla klientów chcących ograniczyć ryzyka i zoptymalizować parametry procesu, osiągając minimalne odchylenia i stabilne, powtarzalne wyniki.
 • System gorących kanałów Mold-Masters Fusion G2 Automotive Hot Runner
  Nowy model G2 w serii Fusion, został zaprojektowany tak, aby dzięki mechanizmowi "drop-in" ułatwić instalację, umożliwić szybszy rozruch oraz zapewnić niezawodne działanie i łatwe utrzymanie. Znajduje on zastosowanie przy formowaniu wtryskowym średnich oraz dużych elementów.
 • System gorących kanałów Mold-Masters Automotive Lens
  Wyposażony w standardowe komponenty i mechanizm "drop-in" system gorących kanałów Mold-Masters Lens zapewnia krótki czas realizacji, łatwą instalację, szybki rozruch i proste utrzymanie. Jest to optymalny wybór dla produkcji kloszy lamp samochodowych.
 • Sterowniki Mold-Masters TempMaster
  Sterowniki modułowe serii M to rozwiązania gwarantujące precyzję sterowania, łatwość obsługi i niezawodność. Są łatwe w użyciu, kompaktowe i bardzo oszczędne. Dostępnych jest kilka wersji kart kontrolnych z ciągłym pomiarem zasilania i upływności do masy.


Technologie wtryskowe DME/TIRAD

 • W linii produktów TIRAD zaprezentowany zostanie system Large Mold Bases o rozmiarach płyt do 1,5 x 2,3 m, co pozwala na korzystanie z większych, bardziej zróżnicowanych form. Płyty są produkowane na najszybszych i najbardziej zaawansowanych urządzeniach w swojej klasie, z wykorzystaniem obrabiarek numerycznych, które przetwarzają dane szybciej i precyzyjniej. Ogranicza to konieczność ręcznego polerowania i dodatkowych zabiegów wykończeniowych, a otrzymywany produkt cechuje powtarzalna i wysoka jakość.
 • TIRAD oferuje rozwiązania do budowy form wtryskowych, zwłaszcza wielogniazdowych, wykonywanych z dokładnością +/- 0,005 mm / 1000 mm. Wysoce precyzyjne płyty TIRAD znajdują zastosowanie w branży medycznej, farmaceutycznej, opakowań produktów spożywczych i napojów oraz preform PET.
 • DME MUD Aluminium Insert Molds to najwyższej jakości wykonanie, niższa masa, doskonałe przewodzenie ciepła i krótsze cykle formowania.
 • Szeroka gama komponentów DME do konserwacji, napraw i przeglądów obejmuje takie elementy jak rdzenie składane, rdzenie elastyczne, Unilifter, ustalacze suwaków MRT/PSM/SRT, a także komponenty i akcesoria układu chłodzenia.

Milacron od wielu lat uczestniczy w kieleckich targach Plastpol. Produkty Mold-Masters pięciokrotnie z rzędu otrzymywały podczas targów nagrody i wyróżnienia, w tym: w 2015 roku za iCool Technology - innowacyjne układy chłodzenia form wtryskowych do produkcji preform PET; w 2014 roku za zintegrowane systemy sterowania procesem TempMasters SVG; w 2013 roku za gorącokanałowy system Melt-CUBE do bezpośredniego wtryskiwania bocznego.