Najlepsze produkty targów Taropak 2012

Najlepsze produkty targów… Na targach Taropak, zgodnie ze zwyczajem, wybrano najlepsze produkty i nagrodzono je medalami.

Tegoroczny Taropak miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Zorganizowano go na powierzchni 30 tys. mkw. Na tej powierzchni pokazało się ok. 600 firm z ponad 20 państw. Organizator wydarzenia Międzynarodowe Targi Poznańskie nagrodziły 15 – ich zdaniem najciekawszych i najbardziej innowacyjnych – produktów pokazywanych przez wystawców. W tym gronie były zarówno opakowania, jak też materiały opakowaniowe oraz maszyny i urządzenia wykorzystywane w szeroko pojętej branży opakowaniowej.

Oto lista nagrodzonych produktów i firm:
 • Przenośnik ze stali nierdzewnej - Flexlink Systems Polska
 • Opakowanie Ecosolution – Promens
 • Ergonomiczny system spinania opakowań z paletą - ErgoPack Deutschland
 • Opakowaniowa taśma polipropylenowa z regranulatu - Connect
 • Pudełko jednostkowe tekturowe dla producenta kosmetyków - Karl Knauer Poland
 • Pionowa formierka tekturowych opakowań zbiorczych model FC 12-V3 - Protim
 • Folia Steam Solution dla produktów „Hortex Stimeria” do gotowania na parze w kuchence mikrofalowej - Suedpack Polska
 • Kubek DuoSmart BP933 typ shaker Palette Mousse Color - Paccor Polska
 • Wózek kompletacyjny Pick and Pack - Wanzl
 • Folia stretch ultra power o rozciągu 400 proc. z owijarką ładunków typu WMS Optimum 400 - Manuli Stretch i Pragometal
 • Folia poliestrowa Triniflex cPET - Zakłady Chemiczne Nitro - Chem
 • Drukarka atramentowa małych znaków Markem - Imaje 9232 - Markem - Imaje
 • Rodzina drukarek atramentowych wysokiej rozdzielczości - Weber Marking Systems
 • Drukarka atramentowa wysokiej rozdzielczości - Videojet Technologies
 • Oprogramowanie CLARiSUITE dla scentralizowanego zarządzania nadrukami oraz kontroli drukowania - Videojet Technologies

Taropak 2012


Na szczególne zainteresowanie zasługują zwłaszcza trzy produkty.

Jednym z nich jest pierwsze na polskim rynku opakowanie z ekologicznym, bezpowietrznym systemem dozującym. Produkt o nazwie Ecosolution został opracowany przez spółkę Promens. Jest to butelka wykonana w firmowej technologii AirFree. Zawiera bezpowietrzny dozownik o mniejszej ilości elementów niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej pompki. Butelka powstała z tworzywa biodegradowalnego. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, ich nowość to najbardziej kompaktowe opakowanie, które nie zawiera powietrza i może być produkowane także z surowców wtórnych.

Drugim godnym uwagi produktem jest nieorientowana, pięciowarstwowa poliestrowa folia Triniflex cPET. Firma Nitro – Chem produkuje ją przy użyciu metody ekstruzji. Proces polega na tzw. wylewaniu płynnej jeszcze w danym momencie folii przez wąską szczelinę na obracający się walec i gwałtowne jej schłodzenie bez jakiegokolwiek rozciągania. Proces pozwala na otrzymanie folii o doskonałej stabilności termicznej i wymiarowej. Triniflex cPET charakteryzuje się dobrymi właściwościami optycznymi i barierowymi. Dzięki temu jest bardzo dobrą alternatywą dla folii BOPET. Zastępuje również folie polipropylenowe i PVC.

Warto też wspomnieć o opakowaniowej taśmie polipropylenowej z regranulatu. Produkująca je spółka Connect stworzyła przy współpracy z naukowcami z Politechniki Rzeszowskiej produkt z surowców wtórnych, którego parametry użytkowe są porównywalne do taśmy wyprodukowanej z surowca oryginalnego. Gwarantuje wysoki poziom rozciągliwości oraz dużą odporność na odkształcenia. Zastosowanie regranulatu oznacza dla producenta z Podkarpacia oszczędności 25 proc. kosztów materiału i co za tym idzie zaoferowanie w konsekwencji niższej ceny dla nabywcy końcowego.

Taropak 2012


Czytaj więcej:
Targi 1116

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska