Nitroerg idzie na aukcję

Nitroerg idzie na aukcję
Firma Nitroerg produkująca m.in. wyroby z tworzyw sztucznych trafi na aukcję.

17 września odbędzie się aukcja należących do Skarbu Państwa akcji spółki Nitroerg w Bieruniu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma produkuje materiały wybuchowe.

Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 13 września. Wadium dla tej spółki wynosi 13 mln 830 tys. zł. MSP chce zbyć na aukcji 85 proc. akcji spółki. Cena wywoławcza to ponad 138 mln zł.

Spółka Nitroerg rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2006 roku w wyniku fuzji Zakładów Tworzyw Sztucznych "Erg-Bieruń" w Bieruniu oraz Zakładów Tworzyw Sztucznych "Nitron" w Krupskim Młynie. Po połączeniu zakładów firma stała się wiodącym producentem materiałów wybuchowych i środków strzałowych, przeznaczonych do użytku cywilnego.

Nitroerg


Nitroerg prowadzi swoją działalność w dwóch ośrodkach: w Krupskim Młynie oraz Bieruniu. Jej głównymi odbiorcami są firmy działające w sektorze materiałów wybuchowych, w tym m.in. KGHM, kopalnie odkrywkowe, węgla kamiennego oraz podziemne zakłady rud metali.

61 proc. produkowanych przez firmę materiałów wybuchowych trafia na eksport, a reszta na rynek krajowy. Nitroerg zajmuje się również produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych oraz dodatku do paliw dla rafinerii i koncernów naftowych.

Wiadomo, że w tej chwili trwa konsolidowanie zakładów wokół produkcji materiałów wybuchowych i środków strzałowych. Pozostałe, zorganizowane części firmy, zajmujące się produkcją tworzyw sztucznych, folii, płyt i opakowań do końca roku powinny trafić do nowych właścicieli.

Będzie to kolejne podejście do aukcji w sprawie Nitroerg. Pierwszą aukcję zaplanowano na 30 czerwca, ale z uwagi na brak zgłoszeń została ona wówczas odwołana.

Czytaj więcej: Rynek 831