Nowa linia do wytłaczania w firmie KNG Awans

Nowa linia do wytłaczania w firmie KNG Awans
Polska spółka KNG Awans nabyła u austriackiego producenta maszyn firmy Cincinnati Extrusion linię produkcyjną do wytłaczania trójwarstwowych rur HDPE.

W KNG Awans istniało kilka projektów zwiększenia zdolności produkcyjnych, jednak poważną przeszkodą okazała się ograniczona długość hali produkcyjnej firmy. Jak tłumaczą jednak przedstawiciele firmy, dzięki zamówionej linii produkcyjnej z Cincinnati Extrusion problem ten przestał odgrywać istotną rolę.

Tym samym KNG AWANS będzie mógł produkować trójwarstwowe rury HDPE z cienką warstwą zewnętrzną PP o średnicach od 90 mm do 630 m i o rozkładzie warstw 25 proc., 50 proc., 25 proc., zmniejszając niemal o połowę całkowitą długość linii wytłaczania.

Linia składa się z dwóch jednośrubowych wytłaczarek monos + 60 do dwóch warstw HDPE i talosa 45 jako współwytłaczarki do cienkiej warstwy zewnętrznej PP-H. Korona rury zapewnia doskonałą dystrybucję przy zachowaniu dokładnej długości na całej linii, dzięki krótko zintegrowanemu systemowi topienia i chłodzenia.

Polska spółka KNG Awans nabyła u austriackiego producenta maszyn firmy Cincinnati Extrusion linię produkcyjną do wytłaczania trójwarstwowych rur HDPE


Seria monos + uznana jest za niezwykle wydajne rozwiązanie do produkcji z polietylenu i polipropylenu. Posiada innowacyjnie zaprojektowane strefy zasilania z wpustem zasilającym tuleje, zoptymalizowaną geometrię śruby i sprawdzone technologie zasilania. Ponadto wytłaczarki monos + standardowo wyposażone są w regulatory temperatury, które są kontrolowane przez proporcjonalne zawory magnetyczne w strefie zasilania w celu zapewnienia zgodnej i optymalnej temperatury dla każdego rodzaju materiału.

Jednośrubowe wytłaczarki talos mogą być wykorzystane na różne sposoby dzięki ich szerokiemu zakresowi produkcji i wysokiej jakości. Wyposażone są w napęd ze stałym wyjściem w celu zapewnienia cichej pracy i odporności na zużycie. Poza tym nie wymagają dużej przestrzeni podłogowej dzięki kompaktowemu projektowi, a modułowa koncepcja umożliwia łatwą instalację i konfigurację w zależności od potrzeb dla każdego etapu produkcji.

Podobnie, jak wszystkie wytłaczarki Cincinnati, modele monos + i talos są wyposażone w niewymagające konserwacji silniki AC z konwerterami częstotliwości. Poza cicha pracą te asynchroniczne silniki posiadają jeszcze jedną korzyść, mianowicie niskie zużycie energii w trakcie częściowego ładowania.

Produkcja przy wykorzystaniu nowych urządzeń rozpocznie się w drugiej połowie roku.

KNG Awans to firma z 3,5 - letnią historią. Zajmuje się produkcją rur ciśnieniowych PVC i PE, rur kanalizacyjnych PVC i PE oraz kształtek PCV i PE do budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.