Nowa nazwa spółki Reifenhäuser Kiefel Extrusion

Nowa nazwa spółki Reifenhäuser Kiefel Extrusion
Z dniem 1 stycznia br. spółka Reifenhäuser Kiefel Extrusion zmieniła nazwę na Reifenhäuser Blown Film. Powodem zmiany jest podkreślenie pełnej integracji aktywów spółki Kiefel nabytych przez Grupę Reifenhäuser w 2009 roku od Grupy Brückner.

Obok zmiany nazwy spółki Grupa Reifenhäuser poinformowała, że zamierza zainwestować ponad 2 mln euro w rozwój parku maszynowego w zakładach w Worms. Do tych samych zakładów ma zostać także przeniesione duże centrum maszynowe zlokalizowane w Troisdorfie. Ponadto zakupione zostaną maszyny pomiarowe 3D.

- Te inwestycje pozwolą nam na optymalizację przepływu materiałów, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz w sposób zrównoważony przyczynią się do zachowania jakości wobec przyszłych wyzwań - powiedział Bernd Reifenhäuser, dyrektor zarządzający Reifenhäuser Group. - Zapowiedziane zmiany nie tylko oznaczają kolejny krok w kierunku rozwoju zakładów w Worms, lecz oznacza także rozwój całej Grupy. Chcemy zwiększyć siłę naszej firmy w przemyślany sposób oraz bliżej współpracować w ramach sieci, aby lepiej pozycjonować nasze produkty i usługi na światowym rynku.

Dyrektorem zarządzającym spółki Reifenhäuser Blown Film jest dr Fritz Dorner. 1 października ub.r. zastąpił na tym stanowisku Bernda Reifenhäusera, który ponownie objął stery Reifenhäuser Group.

Reifenhäuser Blown Film jest producentem linii do rozdmuchu folii o różnej strukturze, liczącej od 3 do 11 warstw.

Reifenhäuser