Nowa seria plastometrów firmy Rolbatch

Nowa seria plastometrów firmy… Firma Rolbatch wprowadziła do swojej oferty nową serię plastometrów, tj. urządzeń do badania wskaźnika płynięcia MFI (Melt Flow Index). Pozwalają one na ustalenie masowego oraz objętościowego wskaźnika płynięcia tworzyw sztucznych takich jak PE, PP, PVC, PET, PMMA, PC, ABS i in.

Urządzenia są proste w obsłudze, zarówno dla profesjonalistów, jak i laików z branży. Pomiar wskaźnika płynięcia tworzyw można przeprowadzić z granulatu/regranulatu, przemiału, proszku/dryblendu lub z pociętych kawałków gotowego wyrobu (o wielkości np. 0,5 cm). Pomiar dokonuje się pod obciążeniami: 0,325 kg, 1,20 kg, 2,160 kg, 3,80 kg, 5,00 kg, 10 kg i 21,6 kg. Urządzenia są zgodne z normą ISO 1133 oraz ASTM-D1238.

Nowe plastometry stanowią odpowiedź na potrzeby zakładów recyklingu, które nie zawsze znają parametry techniczne przetwarzanych surowców. Tymczasem wskaźnik MFI jest często stosowany w celu ustalenia, jak polimer będzie się przetwarzać - czy na przykład regranulat będzie się nadawał bardziej do wtrysku, czy też raczej do wytłaczania rur, folii czy płyt.

Plastometry Rolbatch


Nowa seria została po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów K 2013 w Düsseldorfie. Urządzenia będą prezentowane również podczas tegorocznych targów Plastpol w Kielcach.

Plastometry stanowią uzupełnienie dotychczasowej oferty Rolbatch na urządzenia laboratoryjne do badania właściwości tworzyw sztucznych, do której należą między innymi wytłaczarki laboratoryjne jedno- i dwuślimakowe, urządzenia do badania wilgotności, lepkości czy gęstości tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej:
Badania 239