Nowa seria wtryskarek elektrycznych Sumitomo (SHI) Demag

Nowa seria wtryskarek elektrycznych…
Bardziej dynamiczna, wydajna i precyzyjna oraz mniejszy rozmiar to główne cechy charakteryzujące nową serię w pełni elektrycznych wtryskarek IntElect od Sumitomo (SHI) Demag.

Podczas tegorocznych targów Plastpol, które odbędą się w dniach 23-26 maja 2017 roku, polski oddział firmy Sumitomo (SHI) Demag na swoim stoisku F-16 zaprezentuje po raz pierwszy najnowszą generację w pełni elektrycznych, niezwykle precyzyjnych maszyn IntElect polskim klientom.

Stworzona w wyniku kooperacji japońskiej firmy partnerującej Sumitomo Heavy Industries (SHI) z niemiecką spółką Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH oraz zasilana przez zupełnie nową generację wysoko dynamicznych napędów, nową IntElect cechuje najwyższa wydajność połączona ze znaczną oszczędnością energii. Innowacyjne zalety konstrukcji nowej maszyny to przede wszystkim mniejszy rozmiar oraz większa dostępność, poprawiona ergonomia i precyzja.

Nowa wtryskarka IntElect o sile zamykania 500 kN zostanie zaprezentowana podczas targów Plastpol w gnieździe produkcyjnym stanowiącym jego bazę. Zintegrowana z 3-osiowym robotem SDR, maszyna produkuje niewielkie, wymagające niezwykłej precyzji cewki w 8-gniazdowej formie dostarczonej przez firmę Siemens. Poliamidowe cewki odbierane są przez robota, a następnie zrzucane do pojemnika. Czas cyklu produkcji tych niewielkich detali wynosi jedynie 12,5 s. Oprócz wtryskarki i robota, gniazdo produkcyjne tworzy urządzenie do osuszania tworzywa firmy Digiclor, młynek od firmy Wanner, a także termostat z firmy Single.

Nowa w pełni elektryczna wtryskarka IntElect
Nowa w pełni elektryczna wtryskarka IntElect w nowym kolorze i o znacznie mniejszych rozmiarach jest bardziej dynamiczna, precyzyjna i wydajna niż jej poprzednicy. Zdjęcie: Sumitomo (SHI) Demag.


Produkcja na wtryskarce IntElect zaprezentuje najnowsze technologiczne udoskonalenia, które zostały wprowadzone przez producenta do nowej serii. Jedną z nowości są zainstalowane zupełnie nowe płyty CenterPressPlatten, skonstruowane za pomocą analizy elementów skończonych (FEM), które zapewniają jeszcze większą sztywność płyt ruchomych. Dodatkowo, nowe maszyny IntElect wyposażone są w wysoko dynamiczny system napędów, który w połączeniu z technologią activeFlowBalance i bardzo wrażliwym systemem ochrony ActiveQ niezawodnie chroni formę przed uszkodzeniami.

W nowej serii IntElect szafa sterownicza jest zintegrowana z podstawą maszyny, zwalniając mnóstwo miejsca dla peryferii oraz zapewniając łatwy dostęp do obszaru wokół dyszy i kompletnej jednostki zamykania. Nowa konstrukcja maszyny to także znacznie mniejsze gabaryty. Najnowsza wtryskarka IntElect jest średnio o 10% mniejsza niż inne wtryskarki elektryczne oferowane przez konkurencję, a w porównaniu do swoich poprzedników, nawet najmniejszy model z siłą zamykania 500 kN jest o pół metra krótszy niż w pozostałych seriach.

Nowa seria maszyn IntElect jest już dostępna o sile zamykania 500, 750, 1000, 1300 oraz 1800 kN. Rozszerzenie nowej serii IntElect, zarówno pod względem siły zamykania jak i odległości między kolumnami wypełniło lukę pomiędzy dużymi i średnimi maszynami IntElect, czego świetnym przykładem na to jest nowa wtryskarka o sile zamykania 1800kN. Przetwórcy mogą także skorzystać z szerokiego zakresu oferowanych modułów oraz dodatkowych rozmiarów pośrednich, które pozwalają na doskonałe zaadaptowanie maszyny z maksymalnie pięcioma różnymi średnicami ślimaka dla każdej jednostki wtryskowej.

Firma Sumitomo dostarczyła już ponad 60.000 w pełni elektrycznych wtryskarek i stworzyła swoją własną koncepcję technologii napędów. Ta sprawdzona i przetestowana technologia oraz szerokie doświadczenie gromadzone przez dekady w budowaniu maszyn dla przetwórców na całym świecie zostało skumulowane i wykorzystane przy tworzeniu najnowszej generacji silników zasilających nową serię IntElect. Minimalne czasy reakcji dla jednostki wtryskowej, jednostki zamykania oraz wyrzutników zapewnia idealne, spójne działanie wszystkich komponentów maszyny. Wbudowane standardy: kontrola osi, idealnie zestrojone silniki, falowniki oraz system kontroli maszyny zapewniają wybitny system kontroli, dający najwyższą dynamikę, precyzję oraz powtarzalność procesu.

Ulepszona technologia silników i obszerna pojemność pamięci dla energii hamowania stanowi podstawę do znacznej optymalizacji wszystkich maszyn IntElect, dzięki czemu można osiągnąć nawet do 20% oszczędności w porównaniu z innymi maszynami elektrycznymi.

Czytaj więcej: Wtryskarki 532

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83