Nowa wtryskarka El-Exis SP 1000 ton - przełom na rynku maszyn

Nowa wtryskarka El-Exis SP…

Najszybsza, największa i najbardziej energooszczędna wtryskarka na rynku do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych

Od ponad 25 lat Sumitomo (SHI) Demag z serią El-Exis wyznacza standardy dla wtryskarek szybkobieżnych. Dlatego nie dziwi fakt, iż kolejna, czwarta już generacja El-Exis SP to najbardziej zaawansowana i najszybsza wtryskarka na rynku. Dzięki inteligentnemu układowi napędowemu nie trzeba już wybierać między maksymalną wydajnością a zużyciem energii. Wtryskarka El-Exis SP pracuje niezawodnie przez wiele lat i to przy wysoce dynamicznych zastosowaniach, nawet po przepracowaniu 20 milionów cykli. 

Maszyny te stosowane są w wymagających produkcjach wytwarzając najwyższej jakości cienkościenne detale i opakowania w bardzo wąskich tolerancjach, w najkrótszych na rynku czasach cyklu, wykorzystując wysokie ciśnienie wtrysku. 

Unikalna kombinacja napędów elektrycznych i hydraulicznych, gwarantująca najwyższą dynamikę i prędkość pracy wtryskarki, połączona z długoletnim doświadczeniem firmy, czyni z serii El-Exis SP najszybszą i najlepszą serią maszyn do opakowań na świecie. Napędzane hybrydowo maszyny El-Exis SP przekonują użytkowników, głównie produkujących cienkościenne opakowania na żywność, nakrętki do butelek, kartusze, doniczki i wiaderka.

EL-Exis SP 1000 ton - największa, najszybsza i najbardziej energooszczędna wtryskarka na rynku

Ostatnia edycja targów K-2019 przyniosła duże zmiany dla segmentu produkcji opakowań. Właśnie podczas targów K Sumitomo Demag wprowadziło największą i najbardziej energooszczędną maszynę do opakowań na obecnym rynku, El-Exis SP o największej sile zwarcia 1000 ton! Podczas tragów K, najnowszy model El-Exis SP 1000 ton pokazał wszystkie swoje zalety, produkując 17-litrowe wiadra z materiału w 50% pochodzącego z recyclingu w dwugniazdowej formie w czasie cyklu 12,9 sekundy i zużyciu energii 0,40 kWh/kg! Od tej pory model ten na stałe zagościł w porfolio Sumitomo Demag. Największa na świecie maszyna El-Exis SP 1000t jest prawdziwym przełomem na rynku dla producentów większych opakowań. Nowa generacja El-Exis SP 1000t została zaprojektowana specjalnie do produkcji dużych plastikowych pojemników używanych w gastronomii, branży zoologicznej, budowlanej i chemicznej, bez problemu mieszcząc większe formy, jednocześnie wciąż zapewniając najkrótszy suchy czas cyklu na rynku 2,7 sekundy. Kluczem do osiągania tak krótkich czasów cyklu oraz uzyskania prędkości wtrysku 1000mm/s jest hydrauliczny akumulator, to dzięki niemu producenci mogą wytwarzać jeszcze cieńsze i lżejsze opakowania przy zachowaniu wysokiej powtarzalności procesu, ograniczając przez to zużycie materiału, ilości odpadów i kosztów wysyłki. 

el-exis-1000t-k1
Premierowy pokaz największej wtryskarki na rynku El-Exis SP 1000 ton do produkcji opakowań miał miejsce na stoisku Sumitomo (SHI) Demag na targach K-2019 w Dusseldorfie.

Nowa generacja El-Exis SP jest hybrydową konstrukcją, która zapewnia znaczące korzyści w zakresie efektywności energetycznej. Obecnie dostępne modele El-Exis SP zużywają do 20% mniej energii niż jej poprzednicy. Jest to możliwe dzięki regulacji ciśnienia hydraulicznego podczas ładowania akumulatorów. Zależnie od wykonywanego cyklu i parametrów procesowych maszyna dla każdego zastosowania oblicza optymalny poziom ładowania akumulatorów hydraulicznych. Dla każdego procesu udostępniana jest tylko moc wymagana. Ta seria maszyn to klasa sama w sobie pod względem wysokiej wydajności i efektywności energetycznej. 

Nowa El-Exis SP 1000 ton wyróżnia także specjalnie zaprojektowana do szybkiej pracy konstrukcja. Płyty mocowania formy są przystosowane do maksymalnych obciążeń w produkcji opakowań. Niższe o 50% ugięcie w stosunku do konwencjonalnych płyt mocowania formy zapewnia idealne ułożenie formy wtryskowej. Dodatkowo, parametry równoległości płyt są aż trzy razy dokładniejsze niż wymagania normy EUROMAP. Większa sztywność płyt i dokładniejsza równoległość przekłada się na mniejsze zużycie formy oraz prowadzi do redukcji ilości odpadów, a także podnosi jakość detali. 

el-exis-1000t-k5
Na targach K, największa na rynku wtryskarka EL-Exis SP 1000 ton produkowała 17-litrowe wiaderka z materiału w 50% pochodzącego z recyclingu w formie dwugniazdowej w czasie cyklu 12,9 sekundy i zużyciu energii 0,40 kWh/kg

El-Exis SP – maksymalna produktywność, najwyższa jakość

Seria El-Exis SP świetnie sprawdza się w produkcji z technologiami IMD i IML oraz technologią speed stamping. Maszyny bowiem posiadają niezwykle precyzyjną jednostkę zamykania, wysoką dynamikę wtrysku, a także zostały zaprojektowane do odbierania bocznego detali, ze swobodnym dostępem od strony operatorskiej. Funkcja doprasowania w formie, gdzie tuż przed całkowitym zamknięciem formy materiał wpływa do gniazda formy, a ruch domknięcia formy wspomaga rozchodzenie się materiału w formie, redukuje zapotrzebowanie na ciśnienie wtrysku i tym samym na siłę zamykania, wpływając na znaczną redukcję grubości ścianek i wagi detalu. 

Natomiast jeśli projekt wymaga produkcji opakowań cienkościennych w technologii dwukomponentowej, do maszyny El-Exis SP można dołożyć drugi agregat wtryskowy, w zależności od zastosowania, w różnych wielkościach i konfiguracjach. A wszystko po to, by produkcja oparta na serii maszyn El-Exis SP zawsze pozostawała nieprześcigniona i była najwyższym poziomie.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83