Nowe ramiona przegubowe firmy igus oszczędnym sposobem na wdrożenie automatyzacji

Nowe ramiona przegubowe firmy igus oszczędnym sposobem na wdrożenie automatyzacji
Nieskomplikowane konfigurowanie, szybka dostawa, bezpośrednie podłączanie - w ofercie rozwiązań robotycznych firmy igus pojawiły się nowe, 5-osiowe ramiona z serii robolink D. Są one dostępne jako zestaw montażowy zawierający ramię, silnik i przekładnię, a od niedawna także jako gotowe do podłączenia ramię przegubowe. Tym samym użytkownicy mają możliwość niedrogiego wdrażania własnych pomysłów w dziedzinie automatyzacji.

W automatyce coraz więcej zadań jest wykonywanych przez roboty. W ubiegłym roku liczba robotów przemysłowych przekroczyła niespotykany dotąd poziom 245 tys. sztuk. Jednocześnie rośnie także zainteresowanie nieskomplikowanymi i niedrogimi rozwiązaniami robotycznymi. W zakresie niedrogiej automatyki firma igus oferuje system robolink D, który pozwala na łatwe zwiększenie produktywności dzięki zastosowaniu uniwersalnego zestawu do budowania robotów. Podczas targów Motek 2016 firma igus zaprezentowała nowy, 5-osiowy zestaw do budowy robotów, który jest też dostępny w wersji wstępnie zmontowanej.

Modułowy zestaw składający się z ramienia przegubowego, silnika i przekładni stanowi uniwersalny system, który może być zmontowany przez klienta i użyty do różnorodnych zastosowań robotycznych. Ponadto jest możliwe łączenie silników oraz przegubów o różnych wielkościach z powszechnie stosowanymi sterownikami w celu zbudowania kompletnego robota z tworzywa sztucznego i aluminium. Fabrycznie zmontowane 5-osiowe ramię z przegubami robolink D, zestawami silnika krokowego i łącznikami z giętej blachy jest też wyposażone w e-prowadniki igus i przewody chainflex objęte 36-miesięczną gwarancją. Silniki współpracują z dostępnymi w handlu sterownikami, natomiast odstępy między osiami można modyfikować zmieniając stronę połączeniową.

Pięcioosiowy zestaw robotyczny robolink DC jest dostępny w dwóch wariantach: mniejszym, o nośności do 0,5 kg, oraz większym, o nośności do 2,5 kg. Ponadto system można zamawiać jako podzespół, np. jako jednostkę obrotową, wychylną lub 2-osiowe ramię wychylne. Gotowe ramię może być łatwo używane do różnorodnych zastosowań, dzięki czemu stanowi interesującą propozycję dla producentów robotów, konstruktorów maszyn i urządzeń, jak również dla integratorów i projektantów systemów automatyki ze wszystkich branż, od motoryzacyjnej po technikę medyczną. Korzystając z konfiguratora robolink można bardzo łatwo zestawić przeguby robolink D i w nieskomplikowany sposób skonfigurować ramię robota.

igusProducent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska