Nowości BASF na targach Chinaplas 2014

Nowości BASF na targach Chinaplas 2014
Podczas tegorocznych targów Chinaplas, które odbędą się w dn. 23-26 kwietnia w Szanghaju, BASF przedstawi kilka interesujących rozwiązań w branży tworzyw sztucznych. Mają mieć one - według przedstawicieli firmy - duże znaczenie innowacyjne oraz wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Jednym z elementów prezentacji będą dodatki pozwalające na przyspieszenie cyklu formowania rotacyjnego na potrzeby zagęszczania polimerów. Rozwiązanie to ma zapewnić większą wydajność i oszczędność energii w przemyśle tworzyw sztucznych. Polietylen stabilizowany dodatkiem Irganox CB Roto wspomaga proces zagęszczania polimerów podczas formowania i pozwala na produkcję tworzyw o podwyższonej odporności na uderzenia oraz z krótszym czasem i niższymi temperaturami nagrzewania.

BASF zaprezentuje także innowację w gamie produktów Ultradur (tereftalan polibutylenu), przedstawiając pierwszy na świecie koekstrudowany profil okienny PVC-PBT. Nowy produkt może być koekstrudowany z PVC, co pozwala na optymalizację procesu produkcji profili okiennych. Zastąpienie wzmocnienia stalowego profili okiennych lekkim materiałem Ultradur pozwala wyeliminować mostki termiczne i znacząco podnosi wydajność energetyczną przy porównywalnej wytrzymałości i trwałości materiału.

Firma zaprezentuje między innymi najnowszą koncepcję foteli samochodowych, opracowaną w kooperacji z koreańską agencją AP Solutions. Wykorzystane materiały umożliwiają produkcję cieńszych, lżejszych i bardziej komfortowych foteli samochodowych. Nawiązując do strategii designu "today, tomorrow, future", BASF zaprezentuje wyjątkowy projekt fotela samochodowego autorstwa Song Wei Teo o nazwie "Leaf". Projekt, który przedstawia fotel wykonany z jednego elementu, zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie "sit down. move".

Spółka przedstawi na targach także swoją działalność badawczo-rozwojową, którą rozwija na kontynencie azjatyckim. W tym miesiącu BASF wspólnie z siedmioma wiodącymi uczelniami oraz instytutami badawczymi z Chin, Japonii i Korei Południowej stworzyła inicjatywę badawczą Sieć Badań Otwartych nad Materiałami Zaawansowanymi (NAO) w Szanghajskim Kampusie Innowacyjności. W pierwszej fazie działalności badacze skupią się na produktach dla przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, branży detergentów i środków myjących, a także energetyki wodnej i wiatrowej.

W dłuższej perspektywie BASF planuje rozbudowę działu B&R w Azji - do 2020 roku jedna czwarta badań prowadzonych przez firmę ma się odbywać właśnie w tej części świata.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska