Nowy prezes zarządu Basell Orlen Polyolefins

Nowy prezes zarządu Basell Orlen Polyolefins
Władze Basell Europe Holdings B.V. powołały Josepha Tannera z LyondellBasell na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Basell Orlen
Polyolefins Sp. z o.o. Z dniem 15 czerwca 2015 r. Joseph Tanner zastąpi na stanowisku Thomasa Srnkę, który zarządza BOP od marca ubiegłego roku.

- BOP jest największym wytwórcą poliolefin w Polsce, ma silne fundamenty i bogate doświadczenie w zakresie rozwijania nowych produktów, a także zwiększania sprzedaży poprzez Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. – powiedział Joseph Tanner. - Cieszę się na współpracę zarówno z kierownictwem BOP, jak i z klientami BOPS. Naszym celem będzie utrzymanie bezpieczeństwa oraz niezawodności instalacji produkcyjnych, a także strategiczny wzrost.

Joseph Tanner związany jest z LyondellBasell od ponad 20 lat i do czasu objęcia nowego stanowiska pełni funkcję dyrektora dywizji acetylów, butanodiolu, tlenku etylenu/glikolu etylenowego w LyondellBasell. Doświadczanie zdobywał m.in. w obszarze produkcji, badań, sprzedaży i finansów, które w znacznej mierze związane były z biznesem polimerowym. Pełnił wiele kierowniczych funkcji. Joseph Tanner studiował na Uniwersytecie Purdue w USA, gdzie zdobył tytuł inżyniera mechaniki. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Thomas Srnka wraca do Houston w Stanach Zjednoczonych, ponieważ został powołany na lidera projektu odpowiedzialnego za funkcjonowanie globalnego systemu SAP w LyondellBasell. Pozostali członkowie zarządu BOP to: Piotr Żehaluk, dyrektor ds. produkcji, Päivi Helena Huovinen, dyrektor marketingu, dprzedaży i łańcucha dostaw oraz Tomasz Szymański, dyrektor finansowy.