Nowy zakład i nowa spółka Ergis-Euroflims

Nowy zakład i nowa spółka Ergis-Euroflims
Producent wyrobów z tworzyw sztucznych, Ergis-Eurofilms, rozpoczął prace zmierzające do utworzenia zakładu produkcji folii opakowaniowych w Wąbrzeźnie.

W celu jego utworzenia zawiązano Rigidis Sp. z o.o., do której w formie sprzedaży lub aportu rzeczowego zostanie przeniesiona część środków produkcji, będących własnością Ergis-Eurofilms. Ergis-Eurofilms objął 100 proc. udziałów w nowotworzonej spółce - czytamy w komunikacie.

Własnością spółki będzie również nowobudowana hala produkcyjna w Wąbrzeźnie. W połowie października Ergis informował, że rozpoczął prace nad utworzeniem nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych, a wartość inwestycji szacuje się na kwotę ok. 22 mln zł.

Ergis-Eurofilms miał 6,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszej połowie 2010 r. wobec 7,85 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 286,58 mln zł wobec 277,75 mln zł rok wcześniej.

Czytaj więcej: Inwestycje 714

brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska