Organizator targów PLASTPOL podsumował 2007 r.

Organizator targów PLASTPOL podsumował 2007 r.
42 procentowy wzrost wynajętej powierzchni w kieleckim ośrodku targowym - taki wynik w 2007 r. zanotowała spółka Targi Kielce, która jest organizatorem m.in Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, największej w Polsce imprezy tego typu dla branży tworzyw sztucznych.

Targi Kielce odnotowały w mijającym roku rekordowe wyniki. Tym samym wicelider krajowego rynku wystawienniczego spełnił zapowiedzi odnoszące się do zmniejszenia dystansu do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które plasują się na pierwszej pozycji.

Wzrost wynajętej powierzchni o 42 proc. to wynik, jakiego spółka nie odnotowała jeszcze w swojej 15-letniej historii. Tym samym zakończony właśnie rok przejdzie do historii jako najlepszy z dotychczasowych w działalności kieleckiego ośrodka.

Targi PLASTPOL 2007


Wzrost wynajętej powierzchni wystawienniczej to nie jedyny rekord w wynikach kieleckiego organizatora targów. Imponująco przedstawiają się także pozostałe dane.

W 2006 r. w kieleckim kalendarzu imprez widniało 29 pozycji, tymczasem rok temu odbyło się ich już 38. Zwiększono też liczbę wystawców zagranicznych o 13,8 proc. Ponadto o 25,35 proc. podniosła się ogólna liczba wystawców. Jednocześnie w ub. roku kieleckie targi odwiedziło ponad 145 tysięcy osób, czyli o ponad 22 proc. więcej niż w 2006 r.

Wpływ na tak dobre statystyki miała z całą pewnością poprawiająca się sytuacja gospodarcza w kraju oraz fakt, że targi wracają do łask jako skuteczne narzędzie marketingu.

- Targi Kielce umiejętnie wykorzystały te elementy. Poprawiły też wszystko to, co ma wpływ na lepszą organizację dotychczasowych imprez. Dzięki wnikliwej analizie rynku wprowadziliśmy do kalendarza wystawy, które już po pierwszej edycji rokują bardzo dobrze - wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. - Postanowiliśmy także otworzyć swoje hale dla innych organizatorów, dzięki czemu w naszym ośrodku odbyły się takie imprezy jak targi chińskie, czy - co należy uznać za wydarzenie roku - targi piekarnicze BAKEPOL organizowane w Targach Kielce przez MTP.

Czytaj więcej: Targi 802

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska