Organizator targów PLASTPOL podsumował 2007 r.


Lokomotywami Targów Kielce wciąż pozostają imprezy uznane w Europie, m.in. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Na rozwój kieleckiego ośrodka wystawienniczego znacząco wpływają również mniejsze specjalistyczne wystawy, zaskakujące ogromną dynamiką wzrostu. Śmiało można do nich zaliczyć Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa
Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM, które rok temu zwiększyły powierzchnię wystawiennicza z 1900 mkw. do ponad 3200 mkw.

W kalendarzu na 2008 rok znalazły się oprócz wszystkich dotychczasowych imprez również zupełnie nowe wystawy w postaci Targów Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON. Po raz pierwszy odbędzie się też Salon Technologii Obróbki Metali STOM, Targi Produkcji, Przetwórstwa i Obróbki Szkła PROGLASS oraz Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Technika Przeciwpożarowa EDURA.

- Na rynku targowym wyraźnie następuje wzrost zainteresowania specjalizacją imprez. Targi Kielce dostrzegają to, realizując wystawy branżowe, co wpływa na sukcesy, jakie firma odnosi na polskim rynku - podsumowuje prezes Andrzej Mochoń.

Targi PLASTPOL 2007Biorąc pod uwagę wzrostowy trendy Targów Kielce zrozumiała jest inwestycja, do jakiej spółka przystąpi w przyszłym roku. Do 2013 r. zwiększy się kryta powierzchnia targowa. Dzięki rozbudowie do 47 tys. mkw. powstanie centrum kongresowe na kolejne 1000 miejsc. Inwestycja pochłonie ponad 160 tys. zł, i będzie dofinansowana przez Unie Europejską.

Tegoroczny PLASTPOL odbędzie się w dniach od 27 do 30 maja. Poprzednia edycja zgromadziła 772 wystawców z 29 krajów. Targi zostały w 2007 r. nagrodzone Medalem Europejskim dla Usług, który przyznawany jest przez Urząd Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego.

Czytaj więcej: Targi 791

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska