Pięciocyfrowa frekwencja na Plastics Recycling Show Europe

Pięciocyfrowa frekwencja na…

Potwierdzając pozycję Plastics Recycling Show Europe jako największego na świecie wydarzenia poświęconego recyklingowi tworzyw sztucznych, wystawa i konferencja, które odbyły się niedawno w Amsterdamie, po raz pierwszy w swojej historii przyciągnęły ponad 10 000 uczestników. Dzięki ponad 480 wystawiającym się firmom i organizacjom (z których 155 wystawiało się po raz pierwszy) oraz ponad 70 prelegentom-ekspertom, łączna frekwencja w ciągu dwóch dni wyniosła rekordowe 11 273 osób.

- Atmosfera na tegorocznych targach była niesamowita, wszyscy, których spotkałem, byli podekscytowani możliwościami dostępnymi tutaj - możliwościami odkrywania, wprowadzania innowacji, współpracy i tworzenia nowych sposobów na rozwój wykorzystania tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym - mówi Matt Barber, Global Events Director w Crain Communications.

- Zainteresowanie PRS Europe stale rośnie i w 2025 roku przenosimy się do flagowych hal RAI 1 i 5. Wystawcy zarezerwowali już większość dodatkowej powierzchni, będziemy musieli zastanowić się, w jaki sposób możemy udostępnić jeszcze więcej miejsca, aby zaspokoić popyt.

1719915861673


- Bez wątpienia PRS Europe stało się miejscem dla każdego, kto jest zainteresowany wykorzystaniem tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym - mówi Ton Emans, prezes Plastics Recyclers Europe. - Tutaj można zobaczyć najnowocześniejsze technologie recyklingu, znaleźć inspirację od wiodących innowatorów oraz poszukać partnerów z wiedzą, jak sprawić, by produkty z tworzyw sztucznych miały charakter obiegowy. Ten rok był wspaniałą wizytówką naszej branży, tego, co osiągnęła i co może osiągnąć w przyszłości.

Erica Canaia, CEO FIMIC, która została ogłoszona Ambasadorem Recyklingu Tworzyw Sztucznych 2024 podczas Plastics Recycling Awards Europe, powiedziała - Ten pokaz jest pokazem recyklingu tworzyw sztucznych. Każdy musi tu być. Jestem bardzo podekscytowana, że tu jestem i przyjadę ponownie w przyszłym roku.

Dr Orkun Kaymakçı, ekspert ds. rozwoju opakowań - zrównoważone tworzywa sztuczne w Beiersdorf powiedział - PRS Europe łączy wszystkich interesariuszy branży recyklingu. Aby wdrożyć tworzywa sztuczne z recyklingu do zastosowań wysokiej klasy, kluczem jest współpraca i jest to świetne środowisko do budowania tej współpracy.

Komentując wiodącą pozycję PRS Europe w branży, Andreas Witschnigg, Research and Development - Product Development w PreZero Polymers powiedział - Wszyscy zdali sobie sprawę, że recykling to nie tylko temat dla recyklerów, ale jest to temat dla całej branży. Jeśli spojrzeć na to, kto jest tutaj na PRS Europe, to jest to cały łańcuch. Wszyscy rozumieją, że recykling i obieg zamknięty to tematy dla nas wszystkich.

Hugo Maria Schally, doradca ds. międzynarodowych negocjacji środowiskowych w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej, który przemawiał na konferencji, powiedział podczas swojej wizyty na PRS Europe - Jest to zgromadzenie niesamowitej liczby firm i przedsiębiorstw, które postawiły sobie za cel dbanie o zrównoważony rozwój tworzyw sztucznych.

Komentując udaną inaugurację PRS Europe Boat Party, która odbyła się pierwszego wieczoru, Casper van den Dungen, wiceprezes Plastics Recyclers Europe, dodał - W tym roku mieliśmy właściwie dwa wydarzenia, pokaz był większy niż kiedykolwiek i mieliśmy wycieczkę łodzią. To była niesamowita niespodzianka, o której będzie się mówić przez długi czas, ponieważ można było nawiązać kontakt z ludźmi i współpracować w przyjemnej atmosferze.

Plastics Recycling Show Europe gromadzi kluczowych graczy z sektora tworzyw sztucznych i recyklingu - aby zaprezentować innowacyjne technologie, dzielić się najlepszymi praktykami, nawiązywać kontakty i prowadzić interesy. Podczas wydarzenia reprezentowana jest każda część łańcucha wartości tworzyw sztucznych, w tym dostawcy maszyn i urządzeń do recyklingu tworzyw sztucznych, technologia sortowania oparta na sztucznej inteligencji, dostawcy materiałów z tworzyw sztucznych i mieszalników, przetwórcy wstępni, mechaniczni i chemiczni recyklerzy tworzyw sztucznych, specjaliści od gospodarki odpadami i stowarzyszenia branżowe.

Plastics Recycling Show Europe przenosi się do hal 1 i 5 w RAI Amsterdam w dniach 1-2 kwietnia 2025 r. Opierając się na rosnącym sukcesie PRS Europe, targi recyklingu tworzyw sztucznych odbywają się obecnie w czterech globalnych lokalizacjach rocznie: Amsterdamie, Dubaju, Singapurze i Bombaju.

Kalendarz targów recyklingu tworzyw sztucznych

  • Plastics Recycling Show Middle East & Africa, Dubaj, 10-12 września 2024 r.
  • Plastics Recycling Show Asia, Marina Bay Sands, Singapur 13-14 listopada 2024 r.
  • Plastics Recycling Show India, NESCO Bombay Exhibition Center (BEC), Bombaj 4-6 grudnia 2024 r.
  • Plastics Recycling Show Europe, RAI Amsterdam, 1-2 kwietnia 2025 r.