Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego

Opakowania i łączenie z polimerami SB: od folii kurczliwej aż po modyfikowanie polimerów
W doświadczalnej konstrukcji wykorzystującej wysoce elastyczny kopolimer styrol-butadien (SB) Styroflex® firma Styrolution zaprezentuje na Fakumie niezwykłą rozciągliwość folii opakowaniowych wyprodukowanych z tego tworzywa. Dzięki dobrej zdolności powracania do pierwotnego stanu folie strech-hood ciasno opasują pakowany ładunek nawet po rozciągnięciu ich o 220 procent.

Styroflex jako środek uszlachetniający
Jednocześnie styroflex może być stosowany jako modyfikator ciągliwości: np. w przypadku polistyrenu (PS) odpornego na uderzenia lub wypełnionego. Ponadto styroflex spełnia rolę bufora między różnymi grupami polimerów, np. ABS czy PS z poliolefinami. Dzięki temu z jednej strony można zmniejszyć podatność na tworzenie się spękań, a z drugiej zwiększyć odporność folii na przebicie. Styroflex umożliwia ponadto łączenie różnych kategorii polimerów i wypełniaczy zgodnie z zasadą modułową.

Poliuretan (PU)
W części stoiska poświęconej PU specjaliści znajdą szyte na miarę rozwiązania z zastosowaniem termoplastycznego elastomeru poliuretanowego Elastollan® (TPU) oraz wybrane propozycje zastosowań systemów poliuretanowych w przemyśle samochodowym. Zobaczyć będzie można z obu cykli produktów innowacyjne przykłady reprezentatywne dla szerokiego spektrum branżowego.

Masterbacze
Na tegorocznej Fakumie firma BASF Color Solutions zaprezentuje swoją ofertę produktów i usług, koncentrując się na takich wyrobach, jak sztuczne trawniki, Wood Plastic Composites oraz specjalne efekty do zastosowań w przemyśle opakowaniowym. W oparciu o wieloletnie doświadczenie i ekspertyzę techniczną segmenty te oferują bogaty i stały asortyment masterbaczy do kolorowania i stabilizowania. W zakresie opakowań BASF Color Solutions kładzie akcent na rozwiązania wydajne, proekologiczne: podlegające magnetyzowaniu i wykrywalne kompozyty zapewniają bezpieczeństwo w produkcji żywności oraz otwierają innowacyjne możliwości stylingu. To samo dotyczy płynnych farb z asortymentu Liqui-Kolor®, które umożliwiają szybką zmianę kolorów i wydajne barwienie przezroczystych obiektów. Biodegradowalne koncentraty farb uzupełniają ofertę o ekologiczne rozwiązania, szczególnie do produkcji folii opakowaniowych.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska