Pierwsze miejsce w rankingu Europejskiego Indeksu Patentowego 2023 w Austrii

Pierwsze miejsce w rankingu…

Firma Borealis pozostaje zaangażowana w tworzenie wartości poprzez innowacje. Zgodnie z naszym założeniem Re-inventing Essentials for Sustainable Living, jesteśmy zaangażowani w innowacje w celu zapewnienia inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań dla najbardziej palących wyzwań społecznych, takich jak zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska i rosnące koszty energii. Opracowując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania produktowe, Borealis przewodzi transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym z zerową emisją CO2.

Patenty są niezbędne do ochrony innowacyjnych pomysłów podczas opracowywania nowych procesów, technologii i zastosowań. W 2023 r. firma Borealis złożyła 128 nowych priorytetowych wniosków patentowych, po raz kolejny zajmując pierwsze miejsce w rankingu. Łącznie bogaty portfel patentów Borealis obejmuje około 8 900 przyznanych patentów i około 3 200 wniosków patentowych do końca 2023 r.

- Innowacyjność to klucz do naszego sukcesu. Dlatego jesteśmy dumni, że od lat Europejski Indeks Patentowy konsekwentnie uznaje nas za jednego z wiodących innowatorów w Austrii i ponownie znaleźliśmy się na pierwszym miejscu rankingu w 2023 r. - mówi Thomas Gangl, dyrektor generalny Borealis. - To wyróżnienie jest świadectwem naszego zaangażowania w innowacje i naszej zdolności do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które odpowiadają na najpilniejsze wyzwania naszych czasów.

innovation-linz-small-compounding-line-c-borealis