Plast - Box poprawia sprzedaż eksportową

Plast - Box poprawia sprzedaż eksportową
Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast – Box podsumowało pierwszy kwartał bieżącego roku. Spółka zanotowała w tym okresie znaczący wzrost sprzedaży eksportowej.

Sprzedaż eksportowa Plast – Box w porównaniu do pierwszego kwartału 2010 r. wzrosła o 34 proc. Najlepszy wynik osiągnięto w przypadku Niemiec: zwyżka wynosi 54 proc. Wysoką dynamikę odnotowano również we Francji (52 proc.) i w Wielkiej Brytanii (32 proc.). - Tak dobry wynik spółki jest możliwy dzięki konsekwentnie realizowanej strategii ekspansji eksportowej i świadczy o wzrastającej popularności opakowań produkowanych przez Plast-Box na rynku europejskim. Postawiliśmy sobie ambitne cele, które konsekwentnie realizujemy - tak wzrastającą sprzedaż skomentował Dariusz Ciecierski, Prezes giełdowej spółki Plast-Box.

Łączny wzrost sprzedaży spółki Plast - Box w pierwszym kwartale 2011 roku w stosunku do analogicznego kwartału w roku ubiegłym wynosi 15,6 proc.

Słupska spółka zapowiada dalszą ekspansję sprzedażową na rynkach europejskich, wprowadzając do sprzedaży nowości produktowe, m.in opakowania wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oksy-biodegradacji.

Czytaj więcej: Sprzedaż 127