Plastoplan sprzeda poliamidy Invisty

Plastoplan sprzeda poliamidy… Nowe gatunki poliamidu Torzen trafią na europejskie rynki. Nie ominie to także rynku polskiego.

Umowę dystrybucyjną na sprzedaż nowego typu Torzenu, zademonstrowanego po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach Fakuma, podpisały właśnie dwa podmioty: Invista Engineering Polymers oraz Hromatka Group. Invista jest jednym ze światowych liderów w produkcji tworzyw konstrukcyjnych, a Torzen to nazwa handlowa jego flagowego poliamidu 6.6. Swój produkt koncern wytwarza w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Holandii i Argentynie, a sprzedaje praktycznie wszędzie.

Teraz dzięki umowie dystrybucyjnej z grupą Hromatka Invista ma być mocniej obecna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. W naszym kraju za sprzedaż poliamidu odpowiadać będzie spółka Plastoplan, będąca częścią Hromatki.

To nowa na polskim rynku dystrybucji termoplastycznych tworzyw sztucznych firma handlowa, oparta na 40 - letnim doświadczeniu austriackiego przedsiębiorstwa rodzinnego. Posiada własny magazyn w Warszawie.

Czytaj więcej:
Umowy 169
Rynek 1109