Podzespoły firmy igus w maszynie pakującej polskiego producenta

Podzespoły firmy igus w maszynie…
Wraz z rozwojem branży opakowań także producenci maszyn pakujących starają się w swoich urządzeniach stosować nowoczesne technologie. Także polskie firmy wytwarzające tego typu maszyny starają się gonić światową czołówkę, aby w pełni uczestniczyć w międzynarodowym rynku.

Przykładem może być firma Polpak Sp. z o.o., która podczas tegorocznego Taropaku została wyróżniona złotym medalem za maszynę D2000eco, służącą do pakowania produktów w torebki typu doypack. Jak zauważają przedstawiciele firmy Polpak, w maszynie zastosowano szereg ciekawych rozwiązań, wśród których wymienić można m.in. produkty firmy igus, zastępujące wcześniej stosowane standardowe stoliki liniowe podpierane obustronnie. Zastosowany stolik firmy igus jest w pełni bezsmarowy oraz mocowany jednostronnie, co ułatwia montaż oraz dostęp do regulacji czujników fotokomórki. Rozwiązanie to charakteryzuje się prostą, lecz efektywną i solidną konstrukcją. Kompletny układ składa się z kilku części. Aluminiowa tuba anodowana od zewnątrz służy za prowadnicę, a jednocześnie chroni gwintowany trzpień i śrubę z nakrętką od czynników zewnętrznych. Wózek, podstawa i śruba pociągowa z nakrętką trapezową są wykonane ze specjalnego, wytrzymałego polimeru.

Dzięki temu smarowanie jest niepotrzebne, a jednocześnie udaje się zachować niski współczynnik tarcia i zużycia. W urządzeniu firmy Polpak oprócz stolika do regulacji easytube zastosowano wzdłuż maszyny D2000eco dwie pojedyncze szyny drylin W, na których umocowano moduły zbudowane na bazie prowadnic ślizgowych. Są one odpowiedzialne za poszczególne etapy zgrzewania folii. Z kolei w mechanizmach wewnętrznych urządzenia zastosowano łożyska ślizgowe iglidur oraz drylin R.

Zastosowane rozwiązania łożyskowe firmy igus w urządzeniu Polpak zapewniają właściwą i prostą regulację czujników fotokomórki, a dzięki ich bezsmarowości umożliwiają bezobsługową pracę w strefie czystej, przez co zwiększają wydajność i skracają czas obsługi urządzenia.

igusProducent prowadników przewodów oraz łożysk
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska
W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo
 

W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo m.in. opakowania kosmetyczne takie jak: opakowania airless, aplikatory do pudru, butelki silikonowe, słoje, perfumetki. Ponadto dostarczamy również zamknięcia do opakowań: spryskiwacze, atomizery, dozowniki, kroplomierze i nakrętki.

Polska