Poli-Eco Tworzywa Sztuczne wśród najlepszych firm lubuskiego

Firma Poli-Eco Tworzywa Sztuczne z siedzibą w Żarach zajęła drugie miejsce w Rankingu Firm Województwa Lubuskiego. Konkurs organizowały Urząd Marszałkowski i Gazeta Lubuska.

W konkursie uczestniczyło 108 firm. Były oceniane w trzech grupach: dużych przedsiębiorstw (zatrudniających ponad 50 osób), średnich (od 10 do 50) i małych (do 9). Poli – Eco Tworzywa Sztuczne zajęły drugie miejsce w klasyfikacji dużych przedsiębiorstw. Rok temu spółka została uznana za najlepsze przedsiębiorstwo w województwie lubuskim.

Poli-Eco Tworzywa Sztuczne jest jednym z największych w Polsce producentów wyrobów wykończeniowych z PCV. Jego produkty są oferowane na rynku pod nazwą handlową Korner. Działa w ramach trzech branż: budownictwa, meblarstwa oraz profili uszczelniających dla przemysłu chłodniczego. Jego największymi odbiorcami są: Castorama, Komfort, Obi, Bel-Pol, Polar, i Whirlpool.

Firma sprzedaje swoje towary nie tylko w Polsce, ale też w 15 krajach Europy Wschodniej i Południowej. Jako pierwsza w naszym kraju i jedna z pierwszych w Europie, wykorzystała przy produkcji innowacyjne technologie umożliwiające wytwarzanie wyrobów na bazie ekologicznych stabilizatorów. Hala produkcyjna spółki wyposażona jest w nowoczesne linie do wytłaczania i wtryskiwania tworzyw sztucznych.

Poli - Eco Tworzywa Sztuczne istnieje od 1994 r. Zaczynał w Szprotawie, ale od kilku lat centrala firmy mieści się w Żarach, gdzie niebawem zacznie działać nowa hala produkcyjna o powierzchni 25 tys. mkw. W tej chwili w strefie przemysłowej powstaje także magazyn wyrobów gotowych. Zakończenie jego budowy zaplanowano na październik 2007 r.

Plany na kolejne lata są bogate. Jeden z najważniejszych, to budowa fabryki w Rosji. Firma zatrudnia 300 osób. Od kilku lat korzysta z programów pomocowych Unii Europejskiej. Dzięki temu zrealizowała m.in. zakup linii do produkcji obrzeży meblowych z ABS, wdrożyła nową technologię produkcji mieszanek PVC, a także technologię wytwarzania barwionych granulatów z miękkiego i twardego PVC.

Czytaj więcej: Nagrody 209