Polska premiera Targów Kompozyt-Expo

Polska premiera Targów Kompozyt-Expo
Stosowane są głównie w lotnictwie, kosmonautyce, technice jądrowej, budownictwie, motoryzacji. Są supernowoczesnymi, niezwykle wytrzymałymi i ultralekkimi konstrukcjami. Kompozyty, bo o nich mowa, to przyszłość dla współczesnych konstruktorów. Fascynujące rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe autorstwa najlepszych inżynierów z całego świata po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane na Targach KOMPOZYT-EXPO 2010 (Targach Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych) w Krakowie 25 i 26 listopada.

Premierowe Targi
Premierowa na skalę kraju impreza ukierunkowana na coraz szybciej rozwijający się rynek materiałów kompozytowych, maszyn i technologii do ich produkcji. - Nie boimy się wyzwań i nowych imprez, takich jak KOMPOZYT-EXPO 2010. To targi dedykowane producentom, dostawcom maszyn i urządzeń przemysłowych, służących do przetwarzania materiałów kompozytowych. To właśnie z nich powstają m.in. samoloty. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że pionierom jest zawsze trudniej, ale z drugiej strony mamy ambicję, by ciągle się rozwijać, by definiować przyszłość - deklaruje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Podczas dwóch targowych dni swoją ofertę zaprezentuje ponad 70 polskich i zagranicznych firm - m.in. dostawcy surowców chemicznych (żywic, utwardzaczy), wypełniaczy, środków pomocniczych przy obróbce, środków do modyfikacji właściwości, przyspieszaczy, barwników, pigmentów, nanocząsteczek, a także tworzyw termoplastycznych.

- Długo czekaliśmy na to, aby ktoś zorganizował takie targi. Przetwórstwo kompozytowe to duży rynek, który do tej pory nie miał swojej imprezy. Mam nadzieję, że Targi KOMPOZYT-EXPO 2010 zaliczą udaną premierę i będą odbywać się cyklicznie – mówi Rafał Bierzanowski z firmy C-L Sp. z o.o.

Czytaj więcej: Targi 791Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże