Polska premiera wtryskarki Jupiter II 4500

Polska premiera wtryskarki Jupiter II 4500
Na tegorocznych targach Plastpol 2015 nastąpi polska premiera hydraulicznej wtryskarki dwupłytowej Jupiter II 4500 o sile zwarcia 450t.

Do niedawna wtryskarki Jupiter II były dostępne w wielkościach siły zwarcia od 1200 ton. Obecnie portfolio zwiększyło się o mniejsze modele, odpowiednio 450, 550, 650, 750, 900 i 1080 ton co otwiera nowe możliwości dla polskich przetwórców oczekujących dużych przestrzeni montażowych dla dużych form przy relatywnie niedużych siłach zwarcia oraz gabarytach samej maszyny.

Prezentowana wtryskarka będzie wyposażona w szereg opcji dodatkowych oraz zestaw urządzeń peryferyjnych, służących automatyzacji gniazda produkcyjnego. Najmniejsza dwupłytowa wtryskarka HAITIAN to nie jedyna premiera jaką Zespół MAPRO Polska przygotował na okoliczność tegorocznych targów w Kielcach. Równocześnie z premierą wtryskarki JUPITER II będzie miała miejsce polska premiera robotów Haitian oferowanych pod marką Hilectro. Na targach zostanie zaprezentowany robot w pełni elektryczny Hilectro XTA-1300. W swoim portfolio Haitian oferuje roboty pneumatyczno-elektryczne oraz w pełni elektryczne do maszyn od 60 do 4000 ton.

wtryskarka jupiter


Zhafir Zeres – czyli doskonałe połączenie tego co najlepsze we wtryskarce elektrycznej z technologią hydrauliczną MAPRO Polska ponownie wystawi ubiegłoroczną laureatkę, która jako jedyna wśród wtryskarek zyskała uznanie komisji oceniającej wyjątkowe rozwiązania w branży. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie to maszyna o sile zwarcia 120t.

Ku woli przypomnienia maszyna Zhafir Zeres to wtryskarka elektryczna wyposażona w zintegrowany w maszynie układ hydrauliczny sterujący rdzeniami hydraulicznymi. To optymalne rozwiązanie dla tych przetwórców, którzy szczególnie zwracają uwagę na jakość i precyzję. Podobnie jak większy brat – Jupiter , również Zeres będzie wyposażony w szereg opcji specjalnych i peryferii, a do obioru formowanych produktów służyć będzie włoski robot w pełni elektryczny firmy TecnoMatic – model Micro CNC

Kieleckie targi nie mogą odbyć się bez flagowego produktu Haitian, maszyny Mars II światowego bestsellera, którego sprzedano już ponad 140.000 sztuk na całym świecie! Innowacyjny (od 2007 roku!) napęd polegający na bezpośrednim sprzężeniu serwomotoru z pompą zębatą zapewnia wyjątkowo dużą precyzję i równie szybką reakcję układu w dowolnym momencie na każdym etapie cyklu wtrysku. W tym roku zwiedzający będą mogli obejrzeć w pracy model Mars II 1200 o sile zwarcia 120 ton.
Peryferia

MAPRO oferuje, jako wyposażenie peryferyjne produkty chińskiej marki Enmair – stanowiące doskonałą alternatywę dla europejskich konkurentów dzięki doskonałej relacji ceny, do jakości. W portfolio peryferii są podajniki podciśnieniowe jedno- i trójfazowe, suszarki tradycyjne i molekularne, termostaty, chłodziarki, dozowniki barwnika, młynki i roboty.

Prezentując urządzenia peryferyjne nie zapominamy również o taśmociągach współpracujących z robotami i taśmociągami odbierającymi produkty z wtryskarki. Tutaj od dawna MAPRO współpracuje z cenionym producentem systemów transportu wewnętrznego – włoska firma Fratelli Virginio.

Urządzenia oferowane przez MAPRO Polska będzie można obejrzeć na targach Plastpol na stoisku G-20.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska