Promocja targów Wire/Tube 2012 w Warszawie

Jakie to ma znaczenie dla nadchodzących targów Wire i Tube?

W ciągu pięciu dni targowych organizatorzy oczekują ok. 70 tys. gości. W czasie ostatniej edycji targów do Düsseldorfu przyjechało 2391 wystawców z 58 krajów, a hale wystawowe odwiedziło w 2010 r. ponad 69 tys. gości ze 100 krajów. Tak pozytywne wyniki dawały wystawcom podstawę do dużych nadziei na transakcje potargowe. I nie zawiedli się. Wire i Tube procentowały jeszcze długo po faktycznym zakończeniu wystaw i zapewniły firmom poważny wzrost zamówień.

Wire jest najważniejszym na świecie pokazem możliwości producentów i przetwórców drutu. W 2012 r. będzie można w trakcie wystawy zobaczyć maszyny i urządzenia do produkcji i uszlachetniania drutu oraz maszyny do jego przetwarzania. Ponadto pokazywane będą specjalne maszyny do produkcji drutu precyzyjnego oraz lakierowania drutów miedzianych. Oferta obejmie także sektory związane z techniką kształtowania, maszynami do produkcji sprężyn, narzędziami technologicznymi, surowcami, drutami specjalnymi i kablami. Znajdą się też urządzenia do pomiarów, sterowania i regulacji oraz kontroli, wreszcie takie działy specjalne jak konstrukcja urządzeń, technika bezpieczeństwa oraz ochrona środowiska.


Z kolei centralną część odbywających się równolegle targów Tube 2012 stanowić będą innowacje z dziedziny rur, maszyn do ich produkcji i osprzętu oraz surowce. Pokazane zostaną rurociągi oraz technologie stosowane na polach naftowych.

Od swojej premiery w Düsseldorfie w 1986 r. liczba wystawców na Wire wzrosła ponad dwukrotnie: 488 wystawiających się firm 25 lat temu i 1217 na ostatniej edycji. Rozwój Tube nie jest gorszy. 147 wystawców na starcie w 1988 r. i 1174 wystawców rok temu. Obydwie imprezy uznawane są największe na świecie w swoich branżach i mogą się pochwalić udziałem gości zagranicznych na poziomie 60 proc. w przypadku wire i 52 proc. dla Tube.

W targach uczestniczyć będą także polskie firmy. Łącznie obydwie imprezy zgromadzą co najmniej 25 wystawców z naszego kraju, m.in. KGHM, Alchemię, Nove Trading. Być może lista ta będzie jeszcze dłuższa, bo niektórzy chętni do udziału znajdują się na liście oczekujących.

Hale targowe dla Tube i Wire czynne będą w godzinach 9 – 18. Dzienny bilet wstępu kosztować ma 48 euro, a bilet na całą imprezę 85 euro. Jednak internetowa rejestracja online daje potencjalnym gościom wymierną finansową korzyść. Bilety zakupione i wydrukowane w domu są znacznie tańsze i kosztują 33 euro na jeden dzień i 68 euro na całą imprezę.

Czytaj więcej: Targi 809 Kable 14