Radpol podpisuje nowe umowy


Ponadto zakupione zostaną dwie linie do wytłaczania wyrobów termokurczliwych, wytłaczarki do nakładania kleju oraz wytłaczarki do nakładania paska z dodatkowym kolorem lub dodatkowym barwnikiem.

Radpol jest firmą, która w pierwszym kwartale 2007 r. zanotowała zysk netto na poziomie 1,76 mln. Był to wynik lepszy o 154,4 proc. w stosunku do rezultatu osiągniętego w pierwszym kwartale ub. roku.

Spółka osiągnęła też przychody na poziomie 7,81 mln zł, co oznacza wzrost o 47,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Rentowność operacyjna w pierwszym kwartale 2007 r. osiągnęła 27,4 proc.

Zgodnie z prognozą przychody Radpol w 2007 roku wyniosą ponad 32,54 mln a zysk netto 5,40 mln. tym samym rentowność netto osiągnie poziom 16,66 proc.

Radpol, to firma z ponad 30 letnią tradycją. Jej siedziba mieści się w Człuchowie pod Bydgoszczą. Spółka zatrudnia 236 osób.

Obecnie jest liderem na rynku wyrobów termokurczliwych. Jej udziały w krajowym rynku wyrobów termokurczliwych szacuje się na 50-70 proc.

Specjalizuje się w produkcji wyrobów z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych przystosowanych do obróbki sieciowania radiacyjnego. Dzięki technologii sieciowania elektronowego wyroby wykonywane z polietylenu posiadają "pamięć kształtu".

"Pamięć kształtu", to jedna z najciekawszych cech termokurczu. Może on być odkształcany w dowolny sposób, co często jest wykorzystywane w przemyśle. Po podgrzaniu taki element powraca samoczynnie do pierwotnego kształtu. Najczęściej korzysta się z tej cechy podczas odtwarzania izolacji.

W takim przypadku, usieciowaną, rozdmuchaną i pokrytą klejem izolację zakłada się na miejsce izolowane i podgrzewa. Izolacja z termokurczu szczelnie zaciska się wokół izolowanego miejsca. Jest to najbardziej efektywna metoda tworzenia i odbudowy izolacji z punktu widzenia kosztu i czasu montażu oraz trwałości funkcjonowania.

Produkty z usieciowanego polietylenu - jako doskonałe izolatory - są szeroko wykorzystywane w energetyce, elektronice, AGD, telekomunikacji, branży motoryzacyjnej oraz, w coraz większym zakresie, w ciepłownictwie i gazownictwie.

Czytaj więcej: Umowy 120 Maszyny 480 Rury 75

brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska