Recykling Rejs 2015 szlakiem bałtyckich plaż

Recykling Rejs 2015 szlakiem… W czwartek rozpoczęła się piąta edycja akcji "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne", organizowana wspólnie przez podróżnika Dominika Dobrowolskiego i Fundację PlasticsEurope Polska. Po czterech śródlądowych edycjach, w tym roku trasa rejsu wiedzie brzegiem Morza Bałtyckiego. Tegoroczna wyprawa ma przede wszystkim uzmysłowić, że woda jest jednym z najcenniejszych zasobów, dlatego też środowisko wodne trzeba szczególnie chronić przed zaśmieceniem.

Ze Szczecina Dominik Dobrowolski popłynie kajakiem przez Zalew Szczeciński, Dziwnę oraz Zalew Kamieński, a w okolicach Dziwnowa wypłynie na wody Bałtyku. Na trasie dwutygodniowego rejsu, podzielonego na kilkanaście odcinków, przewidziane są spotkania m.in. w Mielnie i Ustce, a zakończenie rejsu przewidziane jest 14 lipca w Gdyni.

Podczas spotkań odbywających się na kolejnych przystankach rejsu Dominik Dobrowolski przekazuje informacje dotyczące przeciwdziałania zaśmiecaniu środowiska wodnego oraz właściwego postępowania z odpadami, pozwalającego w pełni wykorzystać ich wartość i chronić zasoby.

W tym roku partnerem wyprawy jest dodatkowo organizacja odzysku Rekopol SA, która wspiera organizatorów Recykling Rejs w promowaniu założeń selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.

Czytaj więcej: