Rejestracja na targi Greenplast oficjalnie otwarta

Rejestracja na targi Greenplast…

W dniach 27-30 maja 2025 r. w Fiera Milano (Rho) odbędzie się druga edycja targów Greenplast, na które rejestracja została oficjalnie otwarta. Dedykowane są one technologii, materiałom oraz przetwarzaniu gumy i tworzyw sztucznych. Na wydarzeniu będziemy mogli znaleźć sekcje poświęcone recyklingowi, efektywności energetycznej, odzyskiwaniu materiałów oraz zrównoważonemu rozwojowi. 

Pierwsza edycja tragów odbyła się w 2022 roku i wzięło w niej udział 170 wystawców. Prezentowali oni najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie procesów produkcyjnych, materiałów oraz usług i maszyn dla bardziej zrównoważonego przemysłu tworzyw sztucznych i gumy działającego na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Wydarzenie to miało dodatni bilans, przekroczyło wysoko postawione oczekiwania- wzięło w nim udział 20 000 odwiedzających z 55 krajów oraz wykwalifikowani nabywcy, którzy byli bardzo zainteresowani innowacjami prezentowanymi na targach.

W 2025 roku Greenplast odbędzie się równolegle wraz z trzema innymi wiodącymi wydarzeniami w dziedzinie inżynierii maszyn przemysłowych. Stworzą one sieć wydarzeń The Innovation Alliance: Ipack-ima (branża opakowań), Print4All (druk komercyjny i przemysłowy) oraz Intralogistica Italia (systemy do obsługi materiałów przemysłowych, zarządzania magazynem, przechowywania materiałów i kompletacji).

Podczas targów Greenplast odbędzie się międzynarodowa konferencja z udziałem światowej sławy prelegentów, którzy omówią kluczowe kwestie związane z targami: zrównoważony rozwój środowiska i gospodarkę o obiegu zamkniętym, zwłaszcza w odniesieniu do opakowań i produktów z tworzyw sztucznych.

gcb-3687-img-8503

Zdjęcie: www.greenplast.org