Rozmowa z Krzysztofem Frankiewiczem, dyrektorem Piovan

Rozmowa z Krzysztofem Frankiewiczem, dyrektorem Piovan
Piovan, to światowy lider urządzeń peryferyjnych. W swojej ofercie posiada m.in. suszarki, podajniki, dozowniki, termoregulatory, chłodnice, systemy sterujące. Prowadzi oddziały na czterech kontynentach. Ma też trzy zakłady produkcyjne: we Włoszech, Brazylii i Chinach. Z powodzeniem działa też na rynku polskim. Niedawno wzbogaciła się o nową siedzibę. Przeniosła się z Wrocławia do Bytowa. Nowe centrum, zlokalizowane również na Dolnym Śląsku, ma pozwolić na jeszcze sprawniejszą obsługę klientów. O działalności polskiego oddziału koncernu Piovan, jego strategii oraz planach na przyszłość, rozmawiamy z Krzysztofem Frankiewiczem, dyrektorem Piovan GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

W lipcu tego roku firma Piovan zmieniała swoją siedzibę. Czy ta zmiana jest dowodem tego, że firma stale się rozwija?
Krzysztof Frankiewicz, dyrektor Piovan GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce: - Wybór Polski na miejsce otwarcia oddziału Piovan nie był przypadkowy. Duża znajomość marki Piovan na całym świecie nie odbiegała znacząco od jej znajomości i w naszym kraju. W warunkach zdrowej gospodarki wolnorynkowej, przy stale napływających inwestycjach do naszego kraju, rozwój branży tworzyw sztucznych jest zauważalny równie mocno jak potrzeby i oczekiwania klientów.

To sygnały od klientów były zaczątkiem decyzji o powstaniu oddziału Piovan w Polsce. Po za tym najwyższej klasy technologia w połączeniu z dbałością o klienta są raczej gwarantem siły przebicia na rynku.

Na czym dokładnie polegały Państwa zmiany związane z lokalizacją?
Już w ubiegłym roku stało się dla nas jasne, że potrzebujemy większej przestrzeni zarówno biurowej jak i magazynowej. Nasza dotychczasowa siedziba we Wrocławiu niestety nie stwarzała nam tych możliwości. Przeszkodą w pozostaniu w naszym dotychczasowym biurze był po prostu brak powierzchni magazynowych w biurowcu. Na zmianę siedziby wybraliśmy miesiąc urlopowy mając nadzieję na spowodowanie jak najmniejszych zakłóceń w funkcjonowaniu naszego oddziału.

urządzenie wyprodukowane przez firmę Piovan


Nowa lokalizacja w pobliżu Wrocławia, tuż przy trasie Wrocław- Warszawa daje nam możliwości dalszego rozwoju. Duży, nowoczesny magazyn wysokiego składowania znajdujący się w tym samym budynku, a także profesjonalna obsługa logistyczna oraz powierzchnia biurowa z możliwością powiększania jej wraz z dalszym rozkwitem naszego oddziału, to czynniki, które sprowadziły nas do Bykowa.