Rozmowa z Krzysztofem Frankiewiczem, dyrektorem Piovan


Marka Piovan reprezentowana jest w 30 krajach świata. Jak na tej mapie wygląda sytuacja oddziału działającego w Polsce?
Oddział Piovan Polska jest zespołem dość młodym, o dużych ambicjach i możliwościach. Nie należymy do największych oddziałów naszego koncernu, co w dużej mierze wynika z założeń. Na polskim rynku działamy wspólnie z naszym partnerem, firmą Engel. Daje nam to możliwość dobrej opieki zarówno handlowej jak i serwisowej nad naszymi klientami w całej Polsce.

Dużą pomocą w działalności naszego oddziału są działy reklamy, marketingu, PR w siedzibie głównej Piovan SpA. Do naszej dyspozycji są magazyny centralne zarówno w Garching koło Monachium jak i w Santa Maria di Sala. Na nasze potrzeby stworzono też odrębne działy wsparcia technicznego i handlowego, zarówno we Włoszech jak i Niemczech. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że jest to niezłe świadectwo naszej roli w całym koncernie.

Należycie Państwo do grona czołowych producentów urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Co przesądza o tym, że firma potrafiła zdobyć i utrzymać tę pozycję?
Składową naszego logo jest hasło: -"Customers. The core of our innovation." To absolutna, stuprocentowa prawda. Najważniejszy jest klient!

Potrzeby klienta, poświęcana mu uwaga oraz wiedza techniczna wspierana współpracą z ośrodkami badawczymi i naukowymi, regularnymi szkoleniami pracowników i podwykonawców, możliwość szybkiej reakcji na potrzeby, elastyczność i oczywiście jakość, to podstawowe warunki zdobywania zaufania i dobrej pozycji na rynku. Staramy się nie zaniedbywać żadnego z tych elementów.

urządzenie wyprodukowane przez firmę Piovan


W swojej ofercie posiadacie Państwo szeroką gamę urządzeń. Są to podajniki, suszarki, dozowniki, termoregulatory, chłodnice, młyny, osuszacze do narzędzi. Z których z wymienionych urządzeń firma może być najbardziej dumna, które w największym stopniu są "sztandarowymi" produktami Piovan?
Piovan w ciągu kilku dziesięcioleci działalności zapracował sobie na dość wysoką ocenę wśród użytkowników, a składowe tej oceny, to w zasadzie cała paleta naszych rozwiązań.

Nasze systemy suszenia, dozowania, podawania, chłodzenia pracują w bardzo wielu mniejszych i większych firmach, a ciągle rosnące zainteresowanie całym pakietem naszych peryferiów jest tego dowodem.