RubPlast EXPO dla branży gumowej

Na wystawie pojawi się również firma ZAMAK MERCATOR, która w ubiegłym roku otrzymał Medal Targowy za wytłaczarkę dwuślimakową stożkową z przełączalną skrzynią przekładniową EHP 15 Professional serii MINI Line.
- Zapowiadająca się złożoność prezentowanej oferty pokazuje, że targi skierowane są nie tylko dla profesjonalistów, technologów czy specjalistów przetwórstwa tworzywowo- gumowego, ale chociażby dla pracowni artystycznych czy rzeźbiarzy pracujących w domu. Branża przetwórstwa gumy i tworzyw ma tak szerokie grono odbiorców, że przekrój zwiedzającego jest naprawdę duży, a i połączenie tych targów z uzupełniającymi się branżami pozwala lepiej zaspokoić potrzeby odbiorców – dodaje Tomasz Wącirz.

Salon opakowań dla logistyki

Nowością na targach RubPlast EXPO 2013 będzie możliwość spotkania firm w ramach tak zwanego salonu opakowań dla logistyki przemysłowej. Swoją ofertę zaprezentują firmy zajmujące się produkcją opakowań zbiorczych, tzw. opakowań shelf ready, opakowań logistycznych, wewnętrznych, ochronnych. Producenci rozwiązań z zakresu pakowania, przepakowywania i konfekcjonowania. Planowany jest także udział firmy zajmujących się kontrolą jakości, producentów maszyn i urządzeń pakujących oraz finalnie producenci maszyn do produkcji opakowań. Salon bardzo dobrze będzie się komponował z częścią poświęconą logistyce produkcji oraz technikom transportu bliskiego, która towarzyszyć będzie wystawie.

Automotive Silesia Region

Ponownie podczas wydarzenia odbędzie się konferencja dla sektora motoryzacyjnego w ramach programu Automotive Silesia Region, której współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Konferencja poruszać będzie problematykę aplikacji gumowych i tworzywowych w sektorze automotive oraz procesu automatyzacji i robotyzacji. Platforma przeznaczona jest zarówno dla przedsiębiorców poszukujących nowych kontrahentów, dróg sprzedaży jak i przedsiębiorstw poszukujących dostawców w obrębie rynku Polskiego i państw sąsiadujących.

Ponownie RubPlast EXPO odbędzie się wspólnie z targami automatyki i hydrauliki HAPexpo, targami robotyki ROBOtshow, targami olejów, smarów i płynów technologicznych OILexpo. Uzupełniające się tematycznie imprezy od wielu lat działają na rzecz wspomagania procesów i pozwalają w jednym czasie skorzystać z wielu rozwiązań dla przemysłu.