Rusza poliamidowa inwestycja firmy Evonik

Rusza poliamidowa inwestycja firmy Evonik
We wtorek 13 września firma Evonik Industries oficjalnie rozpoczęła w Marl budowę nowej instalacji, która będzie wytwarzać poliamid 12 w postaci proszkowej. W ten sposób producent specjalistycznych wyrobów chemicznych zwiększy roczne zdolności produkcyjne tworzywa Vestosint o 50 proc. Wartość inwestycji, która ma zostać zakończona do końca przyszłego roku, wynosi kilkadziesiąt milionów euro.

- Rozwój organiczny jest kluczowym elementem naszej strategii długoterminowej, dlatego też inwestujemy w ciągły rozwój naszych zdolności produkcyjnych i innowacyjnych produktów - powiedział dr Ralph Sven Kaufmann, COO firmy. - Wraz z nową inwestycją umacniamy swoją pozycję lidera w zakresie wytwarzania poliamidu 12.

- Poliamid 12 w postaci proszkowej jest produktem, który trafia na bardzo atrakcyjne rynki, m.in. do wyrobu powłok, może też być stosowany w technologii przyrostowej - powiedział dr Claus Rettig, prezes Evonik Resource Efficiency GmbH. - Widzimy w tych segmentach duży potencjał. Nowe zdolności produkcyjne w Marl pozwolą nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na tworzywa o wysokich właściwościach.

Segment Evonik Resource Efficiency jest rynkowym liderem w zakresie poliamidu 12 w postaci proszkowej, który oferowany jest pod marką Vestosint. Tworzywo wytwarzane jest z granulek poliamidowych w specjalnie opracowanym przez Evonik procesie.

Vestosint jest używany np. w powlekaniu metali w artykułach gospodarstwa domowego (jak np. regały zmywarek), w branży samochodowej i medycznej. Poliamid 12 w postaci proszkowej może być także używany w technologii druku 3D.

Evonikbrak
 

Firma Evonik (Niemcy) jest producentem tworzyw sztucznych wysokosprawnych (high performance polymers): PA12, PA612, PA1010, PA1012, PA610, PPA, PEEK i inne

Polska