Sidel zapewnia francuskiej służbie zdrowia butelki na żel do dezynfekcji

Sidel zapewnia francuskiej…

W ramach walki z COVID-19, firma Sidel przekształciła swój międzynarodowy ośrodek doskonalenia prac nad rozwojem opakowań PET oraz rozwiązaniami dotyczącymi rozdmuchiwania we Francji w centrum produkcyjne i uruchomiła dodatkową produkcję butelek na żel wodno-alkoholowy. Pierwsza partia 5 000 plastikowych butelek PET na środek dezynfekujący została już dostarczona do szpitala w Dijon, a kolejna została rozprowadzona pomiędzy apteki i szpitale w Hawrze (Normandia).

We Francji, podobnie jak wszędzie obecnie, istnieje duże zapotrzebowanie na żel wodno-alkoholowy do dezynfekcji. W związku z tym, rząd francuski wystosował ogólny apel o pomoc w ramach produkcji tego aktualnie trudno dostępnego produktu. Kilka branż, a także szpitali, odpowiedziało na ów apel i podjęło się produkcji żelu. Jednakże placówki opieki zdrowotnej mają trudności z dystrybuowaniem go wśród swoich pracowników, ponieważ żel jest dostarczany w dużych pojemnikach. 

- Dzięki umiejętności współpracy oraz zwinnemu i kreatywnemu podejściu, nasi pracownicy byli w stanie przekształcić nasze centrum doskonalenia w małe centrum produkcyjne w ciągu zaledwie dwóch dni - mówi Vincent Le Guen, wiceprezes ds. opakowań w firmie Sidel. Pierwsza prośba przyszła ze strony szpitala w Dijon w połowie marca i dotyczyła dostarczenia pojemników o małych rozmiarach, w celu przelania do nich żelu wodno-alkoholowego. Nasza firma szybko zareagowała i znalazła właściwe surowce oraz odpowiednich partnerów do wspólnej produkcji butelek - są one wykonane na bazie istniejącej już formy firmy Sidel o pojemności 500 ml.

Preformy zostały dostarczone przez kluczowego gracza w branży napojów, podczas gdy nakrętki sportowe zostały dostarczone przez producenta nakrętek. Sportowe zamknięcie pozwala kontrolować przepływ żelu i zapewnia jego bezpieczeństwo. Już w ciągu tygodnia, pierwsze 5000 butelek PET zostało wysłane do szpitala w Dijon. 

W międzyczasie rozpoczęto inne, podobne inicjatywy. - Nawiązaliśmy kontakt z przedstawicielem lokalnego rządu w Normandii i rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób firma Sidel może wspierać lokalne placówki opieki zdrowotnej w tych trudnych czasach. Przedstawiciel władz poinformował nas, że również apteki mają trudności z dystrybucją żelu, dlatego oprócz butelki 500 ml dla szpitali, szybko zaprojektowaliśmy jej mniejszy - 200 ml - format, który jest bardziej wygodny do użytku indywidualnego, celem dystrybuowania w lokalnych aptekach. 1 kwietnia do lokalnych aptek dostarczono w sumie ponad 1000 butelek, wszystkie w 100% nadają się do recyklingu i ponownego napełnienia po sterylizacji - mówi dalej Vincent. 

Firma Sidel przydzieliła priorytety w ramach swojej działalności i podjęła decyzję o wykorzystaniu dostępnych zasobów w celu wsparcia lokalnej społeczności. Tradycyjnie, laboratorium w Octeville-sur-Mer stanowi centrum rozwoju opakowań, którego zadaniem jest odpowiadanie na pytania klientów firmy Sidel, dotyczące opcji projektowania opakowań PET i ich wykonalności. Zakład ten zwykle nie jest przeznaczony do prowadzenia produkcji przemysłowej. 

- Ta inicjatywa stanowi gest solidarności z pracownikami naszej opieki zdrowotnej. Pomoże nam w działaniach na rzecz przezwyciężenia niedoboru produktów, który jest skutkiem obecnej sytuacji - dodaje Vincent. - Elastyczność od dawna jest centralnym elementem naszych rozwiązań i usług. Przy pracy w tym trybie, nasza tygodniowa zdolność produkcyjna pozwala wytworzyć do 20 000 butelek, i jesteśmy w stanie obsłużyć więcej tego rodzaju zamówień. Firma Sidel zachęca każdego partnera biznesowego do hojności w ramach dostarczania dodatkowych preform i nakrętek, w celu utrzymania ciągłości biznesowej. Oprócz tego, pragniemy wziąć na siebie jeszcze większą odpowiedzialność za wspólną walkę z wirusem i jesteśmy także gotowi wspierać inne firmy, które wymagałyby form do produkcji butelek na swoich liniach pakujących - podsumowuje. 

W zależności od potrzeb, pracownicy firmy Sidel są gotowi wyprodukować kilkadziesiąt tysięcy butelek do przechowywania żelu na potrzeby lokalne w ciągu najbliższych tygodni.

sidel-bottles
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum