Siła spotkań na Targach Symas i Maintenance

Siła spotkań na Targach Symas…

Międzynarodowe Targi Symas i Maintenance, które odbyły się w dniach 2-3 października 2019 r. w EXPO Kraków udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte są więcej, niż wiele wysłanych e-maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie imprezą, której siła wynika m. in. z połączenia dwóch rodzajów targów przemysłowych.

Tegoroczną edycję odwiedziło 2 874 osób, które poszukiwały konkretnych rozwiązań i produktów wśród stoisk 212 wystawców z 10 krajów. 

Internet czy spotkanie twarzą w twarz?

Wysoka frekwencja odwiedzających świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań. Zdarza się, że w biznesie traci się sporo czasu na korespondencję mailową, a dopiero podczas spotkania na żywo okazuje się, że dany rozmówca jest niezastąpionym partnerem w biznesie. Podczas targów dochodzi też do spotkań i rozmów, które byłyby niemożliwe w innych warunkach. Ciekawą opinią na ten temat podzielił się  Marcin Worecki, prezes World Industry Programming, firmy, która wystawiła się na Targach Maintenance po raz pierwszy.

- W tym samym czasie i miejscu odbywają się targi Symas  - mieliśmy stamtąd zapytania o nasz system. Klienci, poza jego głównym przeznaczeniem widzą zastosowania, które są potrzebne akurat w ich zakładzie. Nasz system jest bardzo nowoczesny. (…) Pokazujemy się po to, by pobudzić wyobraźnię, by pokazać ludziom, że dobre rozwiązania już są na rynku, wystarczy po nie sięgnąć. Potrzebę nawiązywania kontaktów podkreślają też goście wystawy - była to najczęściej udzielana odpowiedź na pytanie o powód uczestnictwa w targach - powiedział Worecki.

symas-2019-6

Doświadczenie kluczem do sukcesu

Podczas Targów Symas i Maintenance odbyły się dwie konferencje: "Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich” organizowana przez długoletniego partnera i patrona targów, magazyn "Powder&Bulk" oraz ósma edycja Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu (JSUR). Prowadzący JSUR, Michał Wolak, również nawiązał  do idei spotkań i kontaktu twarzą w twarz.

- Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy z zakresu utrzymania ruchu, ale też okazją do „networkingu”. Jak to zwykle bywa nie tylko technika jest ważna, ale też wypracowanie sposobu pracy z ludźmi, dlatego jest to cenna inicjatywa. Dużą popularnością cieszyły się pokazy i warsztaty praktyczne, które miały miejsce na stoiskach wystawców: Fanuc i SEW-Eurodrive. Była to okazja do zapoznania się z usługami serwisowymi firm, a nie tylko z produktami. 

Nowa Strefa - Filtry

Podczas tegorocznych Targów Symas i Maintenance odbyło się kilka premierowych inicjatyw. Nowością była strefa technik filtracji i separacji Filtry, skierowana do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych projektowaniem, rozwojem, zakupem i sprzedażą urządzeń oraz usług związanych z filtrowaniem i separacją. Cieszyła się dużą popularnością wśród zwiedzających. Arkadiusz Suter, Project Manager Targów Symas i Maintenance widzi w tym szansę na rozwój imprezy.

- Wprowadzenie nowej strefy tematycznej okazało się dobrym posunięciem, przedstawiciele blisko 30 firm przedstawiIi podczas targów swoje rozwiązania w tej dziedzinie. Były wśród nich zupełnie nowe firmy, które do tej pory nie uczestniczyły w naszym wydarzeniu. To pokazuje, że ciągle znajdują się sektory, o które warto poszerzyć ekspozycję. Już teraz zastanawiamy się w jaki sposób wzbogacić ją w przyszłym roku, tak aby przyciągnęła jeszcze więcej wystawców i odwiedzających - zaznaczył Suter.

Ciągły rozwój

Nowa strefa tematyczna to nie koniec nowinek na targach. W lobby EXPO Kraków na odwiedzających czekały dwa stanowiska VR (ang. virtual reality). Technologia ta cieszy się coraz większą popularnością. Szkolenia VR są tańsze niż tradycyjne i nie jest to ich jedyna zaleta. Mają aktywną formę - uczestnicy podkreślają pełne skupienie podczas ich trwania. Dzięki VR możliwe jest wygenerowanie wirtualnego środowiska pracy. Takie rozwiązania cenią sobie szczególnie nowi pracownicy, którzy w ten sposób zdobywają fachową wiedzę i mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas bezpiecznych ćwiczeń. Technologia VR posiada jeszcze jedną zaletę - pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogłyby doprowadzić do awarii. Cieszymy się z obecności takich nowinek na targach. Stanowiska VR w lobby EXPO Kraków były dobrą wizytówką dla targów. Po raz pierwszy odbyła się też Strefa Kariery – zorganizowana została specjalna przestrzeń, w której można było znaleźć aktualne ogłoszenia pracodawców branży przemysłowej. Organizatorzy zadbali też o doradztwo personalne. Prelekcje podzielono na dwie części - pierwsza ogólna dla pracowników pionu utrzymania ruchu, druga - dla kadry menadżerskiej.

symas-2019-95


Połączone siły

Międzynarodowe Targi Symas i Maintenance na stałe wpisały się w kalendarz branży przemysłowych. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w EXPO Kraków 14-15 października 2020. 

Źródło: Targi w Krakowie