Spotkania, konferencje, prezentacje na targach ITM Polska

Spotkania, konferencje, prezentacje na targach ITM Polska
Nowoczesne rozwiązania, spotkania ze specjalistami działającymi w obszarze nowych technologii oraz konferencje i debaty – to tylko niektóre atrakcje czekające na zwiedzających targi ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz FOCAST. Podczas tegorocznego spotkania branży przemysłowej w dniach 5-8 czerwca br. w sposób bardzo wyraźny wybrzmi czwarta rewolucja przemysłowa, którą już dziś podążają liderzy polskiego przemysłu.

MM SPEAKERS CORNER

W tym roku, po raz drugi, odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w całości będzie poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni specjaliści – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, tym razem z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Debatę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Radek Brzózka, który będzie nie tylko zadawał pytania ekspertom i dbał o kulturalny przebieg dyskusji, ale również sam weźmie udział w rozmowach. MM Speakers Corner została podzielony na cztery części tematyczne. Całość rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.30.
  • „Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”.
  • „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm - doświadczenia dostawców”
  • „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0”
  • „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”
Osoby uczestniczące w każdym panelu dyskusyjnym wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów tegorocznej edycji MM Speakers Corner, w tym m.in. zestaw narzędzi w walizce od firmy Perschmann Hoffmann Group, pneumatyczny klucz udarowy Atmo AT-200, ufundowany przez jego producenta oraz roczną prenumeratę „MM Magazynu Przemysłowego”.

VII DZIEŃ MECHANIKA

6 czerwca Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich organizuje w Sali Niebieskiej MTP po raz siódmy Dzień Mechanika. Zgodnie z intencją Zarządu Głównego SIMP przedsięwzięcie to obchodzone jest corocznie na pamiątkę zebrania konstytucyjnego powołującego Stowarzyszenie w dniu 28 czerwca 1926 r. W ramach tego ważnego dla środowiska inżynierów i techników mechaników wydarzenia zaplanowano: referat okolicznościowy poświęcony prof. dr inż. Jerzemu Wojciechowi Doerfferowi – nestorowi polskiego okrętownictwa i Patronowi SIMP 2018 roku w setną rocznicę Jego urodzin, prelekcję o sytuacji przemysłu stoczniowego w Polsce oraz wręczenie statuetek, dyplomów i wyróżnień laureatom XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na „Najlepsze Osiągnięcie Techniczne 2017 Roku” oraz prezentacje najlepszych prac.

ZWIEDZAJ TARGI Z PRZEWODNIKIEM

Nowością tegorocznej edycji ITM Polska będą dwie dedykowane ścieżki zwiedzania: „Na drodze do Przemysłu 4.0.” oraz „Druku 3D w przemyśle”. Zwiedzający pod pieczą wykwalifikowanych przewodników odwiedzą stoiska wybranych wystawców, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny, urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 oraz tych związanych z branżą druku 3D, producentów i dystrybutorów drukarek i skanerów 3D, dostarczających technologie obróbki powierzchni oraz usługodawców. Zwiedzanie z przewodnikiem jest bezpłatne dla uczestników targów i z pewnością pozwoli znacznie lepiej zapoznać się z ofertą wystawców.

MAGIA SPOTKAŃ – SUBCONTRACTING ITM MEETINGS

W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązanie współpracy na międzynarodowej arenie, w trakcie trwania bloku targów organizowane są spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego
i trzeciego dnia trwania targów Subcontracting, czyli 6 i 7 czerwca 2018 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji targów w 322 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 117 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców z 15 krajów. Inicjatywa zyskała prawdziwie międzynarodową skalę - oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Warto również podkreślić, że Subcontracting ITM Meetings znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu EEN (Enterprise Europe Network).

WARSZTAT MENEDŻERA

W bieżącej odsłonie SUBCONTRACTING 2018 Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, poza ekspozycją, przygotowuje strefę Warsztat Menedżera, aktywną przez trzy dni targowe – 6-8 czerwca 2018. Główne aspekty poruszane w trakcie wydarzenia to: „Jak skutecznie przygotować swoją firmę do wkroczenia w Przemysł 4.0”, „Rozwój klasteringu w Polsce” oraz „Ludzie – największe wyzwanie”. Gorące dyskusje w ramach Warsztatów Menadżera dotyczyć będą idei Przemysłu 4.0. Industry 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To przede wszystkim wyzwanie, jak skutecznie wdrożyć zmianę. Swoimi doświadczeniami podzielą się menedżerowie, którzy efektywnie to robią na co dzień. Podjęty zostanie również niezwykle ważny temat w branży: zasoby ludzkie, czyli: problematyka współpracy międzypokoleniowej; kształcenia specjalistycznego na poziomie zawodowym, technicznym i inżynierskim; wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi rekrutacji i oceny pracowników; motywowanie i rotacja kadr; jak zrozumieć nie tylko klienta, ale i pracownika?

PRZEWAGA DZIĘKI WSPÓŁPRACY

7 czerwca br. w pawilonie 7 w ramach targów Subcontracting 2018 odbędzie się konferencja przygotowywana wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy pt. „Przewaga dzięki współpracy”. W ramach spotkania prelegenci odpowiedzą na pytania: co czeka nas w przyszłości w kontekście recertyfikacji KKK i zakończenia budżetu UE 2014-2020, jakie wyzwania wyznacza budżet 2021-2027 i Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, jakie będą obowiązywały nowe zasady wsparcia. Absolutną nowością jest hasło „Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną”. Ekspertów Ministerstwa wesprą swoim doświadczeniem przedstawiciele 16 Klastrów Kluczowych. Warto sprawdzić, jak skorzystać z możliwości, które daje efekt synergii i sieć współpracy. Na konferencję wymagana jest rejestracja na stronie www.subcontracting.pl

PROGRAM WYDARZEŃ: ITM POLSKA, SUBCONTRACTING, 3D SOLUTIONS, MODERNLOG, FOCAST

Blok targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz FOCAST to atrakcyjny program wydarzeń i konferencji odzwierciedlających trendy rynkowe i poruszający szereg ważnych zagadnień oraz problemów interesujących przedsiębiorców. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń opublikowanym na stronie internetowej targów.