Sumitomo (SHI) Demag konsoliduje swoje portfolio produktów

Technologia zamykania kolanowego pozostanie miarą wszystkiego

Sumitomo (SHI) Demag będzie kontynuować swoje wieloletnie zaangażowanie w ulepszaniu technologii zamykania kolanowego we wszystkich typach maszyn. Według ekspertów od wtryskarek ze Schwaig, jest to istotny element wydajności produkcji.

- W obszarze ochrony formy, niezawodności, precyzji i efektywności energetycznej nie ma lepszego systemu zamykania niż zamek kolanowy - niezależnie dla maszyn w pełni elektrycznych, hydraulicznych czy hybrydowych do szybkich cykli - mówi Hideki Kuroiwa, CTO Sumitomo ( SHI) Demag. - Pozwala nam to osiągnąć maksymalną produktywność dla naszych klientów.

Ukierunkowanie zakładu w Wiehe wyłącznie na produkcję maszyn elektrycznych z serii IntElect zoptymalizuje cały proces i zwiększy zdolność produkcyjną do 1.000 maszyn elektrycznych rocznie. Jednocześnie terminy dostaw zostaną znacznie skrócone. Zarząd firmy przekonuje, że wraz z produkcją w zakładzie w Chiba (Japonia), całoroczna produkcja w pełni elektrycznych wtryskarek z napędami opracowanymi i wyprodukowanymi we własnych zakładach zwiększy się w sposób zdecydowany.

- Będziemy nadal koncentrować nasze starania na produkcji zaawansowanych maszyn, budowaniu ich trwałej wartości i jakości. Konsolidacja naszego portfolio produktów jest reakcją na wymagania rynku i uczyni nas jeszcze bardziej pewnym i stabilnym partnerem dla naszych klientów - mówi Liebig.

Sumitomo (SHI) Demag kształtuje rozwój przemysłu tworzyw sztucznych od samego początku. Jako ekspert od wtryskarek przetwórstwa tworzyw sztucznych, Sumitomo (SHI) Demag wraz z japońskim macierzystym koncernem należy do liderów branży na świecie.

Globalna sieć rozwoju i produkcji Sumitomo Heavy Industries i Sumitomo (SHI) Demag składa się z czterech zakładów w Japonii, Niemczech oraz Chinach i zatrudnia łącznie ponad 3 000 pracowników. Katalog produktów obejmuje w pełni elektryczne, hydrauliczne oraz hybrydowe wtryskarki z siłą zamykania od 180 do 20 000 kN. Z liczbą ponad 115 000 zainstalowanych maszyn, firma Sumitomo (SHI) Demag jest obecna na najważniejszych światowych rynkach.

W głównej siedzibie Sumitomo w Chiba (Japonia) firma produkuje maszyny w zakresie od małej do średniej siły zwarcia. Prawie 95% wszystkich dostarczanych maszyn posiada w pełni elektryczny napęd. Ze sprzedażą ponad 5 000 maszyn rocznie, Sumitomo Heavy Industries należy do jednego z największych producentów wtryskarek na świecie.

Niemieckie zakłady produkcyjne z siedzibą w Schwaig i Wiehe specjalizują się w produkcji maszyn Systec Servo z hybrydowym napędem, hybrydowych wysokowydajnych i szybkobieżnych maszyn El-Exis SP oraz Systec SP. Maszyny elektryczne z serii IntElect, produkowane w Niemczech, dostarczane są na rynek międzynarodowy.

Sumitomo (SHI) Demag dalej będzie kontynuować działalność na terenie zakładu w Ningbo/Chiny, który rozpoczął produkcję w 1998 roku. W połowie 2015 roku, lokalna spółka zależna Demag Plastics Machinery (Ningbo) Co.Ltd/Chiny otworzyła nową halę o łącznej powierzchni 13.000 m3, gdzie rozpoczęła produkcję wtryskarek z serii Systec C dedykowanych na rynek azjatycki z siłą zamykania w zakresie 500 - 10 000 kN.

Oprócz wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag oferuje dostosowane i uniwersalne systemy automatyzacji, rozwiązania techniczne dla specjalnych procesów i aplikacji, dostosowane usługi serwisowe jak również wsparcie przy finansowaniu inwestycji.

Sumitomo

Sumitomo (SHI) Demag będzie w dalszym ciągu kontynuować rozwój technologii zamykania kolanowego we wszystkich swoich maszynach

Źródło: Sumitomo (SHI) Demag


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83