Sumitomo (SHI) Demag na targach Plastpol 2022

IntElect dostarcza najbardziej zrównoważone rozwiązania

Forma i system dozowania Nexusa idealnie współpracuje z energooszczędną wtryskarką IntElect 130/520-450, która jest specjalnie skonfigurowana do przetwarzania LSR. Osiągający najwyższą dynamikę, system napędowy IntElect opracowany we własnym zakładzie firmy w połączeniu z falownikami i sterowaniem sprawia, że jest to jedna z najbardziej wydajnych wtryskarek na rynku. Czas cyklu do produkcji uszczelnienia osiowego wynosi od 30 do 35 sekund przy maksymalnej sile zamykania dla grubościennych uszczelek.

Sztywna konstrukcja płyty IntElect zapewnia optymalne podparcie dla niej, zapewniając bardziej zrównoważony rozkład nacisku przez siłę zamykania. Kolejnymi cechami maszyny jest bardzo dynamiczny ruch wszystkich osi oraz najwyższa precyzja na osi wtrysku i zamykania w celu wspomagania odpowietrzenia. Programowanie sekwencji umożliwia elastyczne dostosowanie wymagań w zakresie produkcji. Dodatkowo wtryskarka IntElect LSR jest wyposażona w rozszerzoną kontrolę procesu, w tym monitorowanie ciśnienia zasilania i czasu narastania podciśnienia.

Do produkcji uszczelnienia wybrano silikon Elastosil LR3003/50 firmy Wacker Chemie AG z Monachium. Dzięki zakresowi temperatur od -55°C do +210°C i twardości Shore A równej 50, idealnie nadaje się do wytwarzania uszczelnień o dowolnym kształcie. Oprócz przemysłu motoryzacyjnego, uszczelnienia o dowolnych kształtach są również stosowane w elementach elektronicznych w wyrobach konsumenckich i produktach elektronicznych. Kauczuki silikonowe są odporne na ciepło, zachowują elastyczność w niskich temperaturach i nie starzeją się pod wpływem promieniowania UV i powietrza itp. Są łatwe w obróbce i mają dobre własności mechaniczne, która pozostają stabilne w szerokim zakresie temperatur. Dodatkowo są bez smaku i biologicznie obojętne.

image-2-1

Premiera w Polsce - nowy robot SAM-C: idealny do produkcji LSR o wysokiej dokładności

Kolejną atrakcją zintegrowaną z wystawianą produkcją dla branży automotive LSR jest pierwsza opracowana przez Sumitomo (SHI) Demag seria robotów SAM-C (Sumitomo Demag. Automation. Machine – Cartesian) własnej marki. Podczas targów Plastpol roboty SAM-C będą miały swoją polską premierę. Zaprojektowany specjalnie do wtryskarek o sile zamykania od 50 do 500 ton oraz do standardowych zastosowań z czasem cyklu od 10 sekund i więcej. Ekspozycja pokazuje, jak ważne jest zastosowanie robotyki w celu wyeliminowania zanieczyszczenia komponentów i wynikającego z tego obniżenia jakości produktu. Dzięki nowej serii robotów SAM-C udało się zaprojektować najmniejszą zautomatyzowaną komórkę produkcyjną do wtrysku zawierającą robota i technologię dozowania materiałów.

Podkreślając kolejne zalety tej nowoczesnej własnej serii automatyzacji należy dodać wysoką dostępność systemu przy minimalnych nakładach naprawczych i konserwacyjnych, dzięki własnej technologii serwosilników Sumitomo (SHI) Demag oraz technologii napędu i prowadnicy liniowej wymagających niewielkiej konserwacji. Również dzięki odpowiedniej technologii próżniowej systemy zapewniają znaczne oszczędności energii.

image-2-sam-c-back

Sumitomo (SHI) Demag zaprasza na swoje stoisko na targach Plastpol aby osobiście obejrzeć kompaktowe, a przy tym technologicznie zaawansowane gniazdo produkcyjne. Hala F, stoisko F-22.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum