Supravis Group ma nową linię produkcyjną

Supravis Group ma nową linię produkcyjną
Firma Supravis Group uruchomiła właśnie nową linię produkcyjną marki Kuhne w swoim zakładzie. Dzięki niej możliwe będzie wytwarzanie osłonek 7-warstwowych. Supravis to przedsiębiorstwo ze znaczącym udziałem w polskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego. Sprzedaż eksportowa spółki sięga blisko 50 proc. jej przychodów.

Uruchomiona niedawno nowa linia produkcyjna ma 50 m długości. Jest w całości skomputeryzowana, dysponuje precyzyjnym systemem grawimetrii. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie produkcji nawet o 150 proc. Linia będzie służyć do produkcji nowoczesnych 7-warstwowych osłonek.

- Wspomniana linia umieszczona została w hali o kubaturze blisko 10 tys. metrów sześciennych i powiększyła park maszynowy, złożony z linii marki Kuhne. Inwestycja, już wkrótce pozwoli naszej firmie i to jako pierwszemu producentowi w Polsce, zaoferować klientom 7- warstwowe wysokobarierowe osłonki z warstwą EVOH. Nowy produkt odpowie na zapotrzebowania producentów, którzy pragną zapewnić swym produktom dłuższy okres przechowywania, a przez to móc lepiej planować proces produkcji i optymalizować koszty z nim związane - tłumaczy Justyna Nowakowska z Supravis Group S.A.

Podkreśla przy okazji, że już za klika tygodni ofertę Supravis Group wzbogaci się o kolejne osłonki.

Nowa linia produkcyjna do 7-warstwowych osłonek w firmie Supravis Group

W tej chwili osłonki wielowarstwowe firmy Supravis produkowane są na bazie wysokiej jakości polimerów. To co je cechuje najmocniej, to ich siła mechaniczna oraz duża elastyczność. Standardowym zastosowaniem tego typu osłonek wielowarstwowych jest pakowanie wędlin oraz produktów żywnościowych z przedłużonym okresem trwałości poddawanych obróbce termicznej.

Jednym z ciekawszych rodzajów osłonek wielowarstwowych, wchodzących w skład portfolio Supravis jest rodzina gąsior Ring. Są to osłonki wiankowane, poliamidowe. Produkowane są w zakresie średnic 32, 35, 40, 45, 50 mm. Jeśli chodzi o wiankowanie, to wykonywane jest ono w oparciu o wianek typu C , a średnica wewnętrzna wianka wynosi 100 - 130 mm. Gwarantują dużą odporność na działania mechaniczne, stabilność średnic poszczególnych osłonek, wysoki stopień elastyczności oraz właściwości termokurczliwe, a także brak możliwości uszkodzenia mikrobiologicznego.

Firma Supravis Group to dawna firma gąsior. Przekształcenie odbyło się w grudniu ub. roku. Zmiana formy prawnej podyktowana jest realizacją długofalowej strategii rozwoju firmy, którego ważnym elementem jest oferta publiczna akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która planowana jest w tym roku.

Czytaj więcej: Inwestycje 714Forum

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Reportaże