System integrat direct firmy gwk


Jeśli chodzi o ważne parametry i istotne funkcje systemu integrat direct, to wymienić trzeba takie właściwości jak: bezstopniowe termoregulowanie wielokanałowe, modułowe umożliwiające segmentową pracę; indywidualne ustawienia aż do 128 obiegów; wydajne chłodzenie bezpośrednie; praca bez pompy, bez grzania, bez wymiennika ciepła, co minimalizuje zużycie części oraz zapewnia optymalną dyspozycyjność; kontrola i regulacja temperatury według życzenia w wylocie, powrocie bądź w oddzielnym czujniku w formie; kontrola i regulacja szybkości przepływu; kontrola formy za pomocą pomiaru ciśnienia i przepływu; pneumatyczne opóźnianie obiegów formy - kaskadowo lub równolegle.

Podstawowe zalety systemu to duża precyzja i pewność parametrów osiągana dzięki funkcjom kontroli i możliwości regulacji przepływu w każdym z obiegów. Ważne parametry są ustalane, kontrolowane i protokołowane.

Warto pamiętać, że poprzez cały proces trwania produkcji zapewniona jest optymalna jakość produkcji detalu w całej formie.

W systemie integrat direct centralny element funkcyjny ma formę kolorowego dotykowego panelu sterowania, poprzez który odbywa się obsługa istotnych funkcji.

Wszystkie ważne właściwości części formy takie jak trwałość mechaniczna, jakość powierzchni, zachowanie wymiarów, rozciągliwość określane są poprzez jakość temperowania. Dzięki ciągłej kontroli przepływu integrat direct kładzie kres niedoskonałościom tego elementu produkcji.

Napisać należy również o tym ,że integrat direct reguluje w każdym obiegu indywidualnie i bezstopniowo przepływ. Nawet po wymianie formy zachowana zostaje jakość procesu dzięki protokołowaniu, kontroli i zapisowi danych.

Zasada działania systemu umożliwia dokładne, indywidualne określenie ilości wody w zależności od wymaganej ilości ciepła dla każdego elementu wody. Nawet przy dużej produkcji do znacznej redukcji użytej wody i obniża koszty związane ze zużyciem energii na chłodzenie nawet do 70 proc.

Aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z segmentowej kontroli temperatury w formie, warto korzystać z wieloobiegowego systemu kontroli temperatury - urządzenia integrat. Podstawowa zasada tej technologii ma uwzględnić różnicę ciepła doprowadzanego przez powierzchnię detali do formy. Dzięki zastosowaniu dowolnej ilości kontroli temperatur - temperatura powierzchniowa w formie zostaje wyrównana. W połączeniu z bezpośrednim chłodzeniem, otrzymanie detalu w doskonałej jakości i w jak najkrótszym czasie cyklu jest możliwe do osiągnięcia.

Ponieważ jakość wykonania formy jest najważniejszym czynnikiem dla produkcyjności, to należy więc używać każdej rzeczy, która pomoże zredukować braki i zwiększy produkcyjność. Nie tylko chodzi tu o materiały i koszty braków, ale przede wszystkim o czas maszynowy, dzięki któremu można wyprodukować więcej detali.

Firma gwk Gesellschaft Wärme Kältetechnik jest wiodącym producentem systemów kontroli temperatury, chilerów i centralnych systemów chłodzących dla przemysłu tworzyw sztucznych oraz innych dziedzin przemysłu. W naszym kraju przedstawicielem tego przedsiębiorstwa jest wrocławska spółka P3solutions.