Sześć milionów ton PVC na pięćdziesięciolecie Anwilu

Sześć milionów ton PVC na pięćdziesięciolecie Anwilu
Włocławski Anwil wyprodukował 6-milionową tonę polichlorku winylu. Co istotne, spółka wyprodukowała kolejny milion PVC w ciągu 36 miesięcy, co oznacza, iż czas potrzebny na wytworzenie tej partii skrócił się w porównaniu z poprzednimi okrągłymi tonażami aż o jedną czwartą.

Anwil rozpoczął produkcję PVC w marcu 1983 r., a na wyprodukowanie pierwszego miliona ton polimeru potrzebowała 11 lat. Kolejny milion ton spółka wyprodukowała w ciągu 6 lat. Od roku 2000 linia produkcyjna PVC była sukcesywnie modernizowana – jej unowocześnianie trwało blisko dziewięć lat. Pozwoliło to na znaczne zwiększenie jej wydajności, czego efektem było m.in. skrócenie czasu potrzebnego na wytworzenie kolejnych milionowych ton PVC - Anwil wyprodukował trzeci, czwarty i piąty milion ton kolejno w latach 2004, 2008, 2012, czyli okrągłe liczby pojawiały się co 48 miesięcy.

Zaangażowanie pracowników, zwiększenie efektywności produkcyjnej oraz stałe podnoszenie dostępności operacyjnej instalacji umożliwiło spółce wytworzenie kolejnej, 6-milionowej tony już tylko w przeciągu trzech lat.

Wyprodukowanie kolejnego miliona ton PVC przez Anwil zbiega się z rozpoczęciem jubileuszowego roku w historii spółki - w 2016 r. firma obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Włocławka spółka jest obecnie jednym z kluczowych graczy na europejskim rynku nawozów oraz PVC, a także plasuje się w pierwszej setce największych polskich przedsiębiorstw.


brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska