Targi Fakuma odwołane!

Targi Fakuma odwołane!

PE Schall GmbH & Co. KG, organizator targów Fakuma, poinformował w dniu dzisiejszym, że tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych we Friedrichschafen jednak się nie odbędzie.

Jeszcze pod koniec czerwca służby prasowe organizatora targów zapewniały, że przygotowania do tegorocznej Fakumy przebiegają zgodnie z planem, tym bardziej, że rząd Badenii-Wirtembergii zapowiedział niedawno, że od 1 września br. zezwoli na organizację imprez targowych z udziałem ponad 1000 osób.

- Wraz ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, pracowaliśmy ciężko by dostosować się do warunków i obostrzeń wymuszonych przez pandemię w taki sposób, aby tegoroczne targi mogły odbyć się bezpiecznie - mówi Bettina Schall, dyrektor zarządzająca PE Schall GmbH & Co. KG. - Spełniliśmy wszystkie warunki wstępne. Jednak we współpracy z radą wystawców zdecydowaliśmy się przenieść targi na przyszły rok.

Bettina Schall podkreśla, że decyzja ta została podyktowana poczuciem odpowiedzialności. - Jako organizatorzy targów, postrzegamy siebie jako usługodawców wobec wystawców i odwiedzających. Wszechobecne poczucie niepewności wśród wystawców i odwiedzających, szczególnie w kwestiach dotyczących podróży, sprawiły że musieliśmy na całą tę sytuację spojrzeć z odpowiednim pragmatyzmem.

Mimo niedawnych zapewnień organizatorów o przygotowaniach do tegorocznej edycji targów, część tradycyjnie uczestniczących w Fakumie firm deklarowała w mijających tygodniach, iż albo rezygnuje ze swojej obecności, albo też nie weźmie w targach „aktywnego” udziału, co oznacza że utrzyma swoją powierzchnię wystawienniczą na targach, jednak nie wyśle tam swoich pracowników ani nie wystawi sprzętu. O swojej rezygnacji informowały m. in. Wittmann Battenfeld, Engel, Moretto, Nordson czy Piovan.

Następna edycja targów Fakuma odbędzie się w terminie 12-16 października 2021 r.

JL