Targi Kompozyt-Expo startują już w przyszłym tygodniu

Targi Kompozyt-Expo startują już w przyszłym tygodniu
Zaledwie kilka dni dzieli nas od najważniejszego w tym roku spotkania branży kompozytów w Polsce. 24 i 25 listopada 2011r. w Krakowie odbędzie się 2. edycja Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO.

To jedyna impreza branżowa organizowana w naszym kraju ukierunkowana na dynamicznie rozwijający się rynek materiałów kompozytowych, maszyn i technologii do produkcji materiałów kompozytowych. Podczas dwóch targowych dni swoją ofertę przedstawi blisko 120 firm, reprezentujących takie kraje jak Finlandia, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy czy USA.

- Targi KOMPOZYT-EXPO 2010 były dla nas zupełnie nowym wyzwaniem. Do tej pory takich Targów w Polsce nie było. O tym, że premierowa edycja zakończyła się dużym sukcesem świadczą opinie wystawców i zwiedzających. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne spotkanie będzie równie udane. Znacznie zwiększyła się powierzchnia wystawowa oraz liczba firm, które biorą udział w Targach. – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o. W zeszłym roku wystawę odwiedziło 1,5 tysiąca profesjonalistów. wśród których znaleźli się prezesi, właściciele, dyrektorzy, inżynierowie, technolodzy, konstruktorzy oraz przemysłowcy z Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Francji, Holandii, czy też Arabii Saudyjskiej. Wszyscy zgodnie potwierdzali słuszność oraz potrzebę organizacji tak specjalistycznych Targów w naszym kraju.

Targi Kompozyt Expo


- Do tej pory brakowało takiej oferty na polskim rynku. Regularnie odwiedzam najważniejsze targi kompozytowe w Europie. Tylko niewielka grupa polskich producentów decyduje się na wysłanie tam swoich pracowników. Tymczasem Polska jest regionalnym liderem w branży kompozytowej i moim zdaniem targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie mogą stać się ważną platformą współpracy firm z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas współorganizowanej przez naszą firmę Konferencji Kompozytowej w Olsztynie temat pierwszej edycji targów był tam często poruszany i pozytywnie komentowany – powiedział Jacek Polewski, prezes firmy Milar.

Czytaj więcej: Targi 809 Kompozyty 166