Targi Kompozyt-Expo startują już w przyszłym tygodniu

Niezwykły koncert i samochód z kompozytów!
Jedną z atrakcji Targów będzie koncert na instrumentach muzycznych wykonanych z kompozytów. Zawodowi muzycy zaprezentują m.in. nietypowe brzmienie skrzypiec i gitary. Organizatorem tej części programu jest Politechnika Wrocławska. Ponadto zwiedzający będą mogli obejrzeć samochód sportowy, spełniający wszystkie kryteria dotyczące udziału w sportach motorowych, który również został skonstruowany w oparciu o materiały kompozytowe.

Strefa Prezentacji Technicznych
To jedna z nowości KOMPOZYT-EXPO 2011. W Strefie zostaną zaprezentowane najnowsze branżowe osiągnięcia technologiczne, produkty i oprogramowanie stosowane w produkcji materiałów kompozytowych. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w seminariach prowadzonych przez naukowców, którzy na bieżąco zgłębiają dynamicznie rozwijający się sektor branży przemysłowej.

Bądź on-line - zorganizuj pobyt na Targach!
Elektroniczny Kalendarz Spotkań to nowe, zupełnie bezpłatne i niezwykle pomocne narzędzie, dzięki któremu można umawiać spotkania biznesowe na poszczególnych stoiskach, dokładnie planując każdą godzinę spędzoną w hali wystawienniczej Targów w Krakowie. Usługa, powszechnie stosowana w największych ośrodkach wystawienniczych świata dostępna jest na stronie internetowej Targów.

Najlepszy produkt targowy
Podczas tegorocznej edycji Targów odbędzie się również konkurs wyłaniający najlepsze produkty prezentowane przez wystawców. Branżowi eksperci wręczą kompozytowe statuetki w pięciu kategoriach: maszyny i urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych, narzędzia i oprzyrządowanie do obróbki materiałów kompozytowych, materiały i surowce do produkcji kompozytów, wyroby z materiałów kompozytowych i ich zastosowanie, technologie wytwarzania materiałów kompozytowych.

- Postanowiliśmy nagrodzić wystawców, którzy zaprezentują najbardziej innowacyjne produkty podczas Targów. Przygotowaliśmy wiele rozmaitych atrakcji dla zwiedzających. Będą mogli m.in. poznać proces powstawania ultra lekkich samolotów w Zakładach Lotniczych 3Xtrim, obejrzeć prace dyplomowe studentów krakowskiej ASP, prototypy pojazdów, a także najciekawsze przedmioty użytkowe wykonane z materiałów kompozytowych. Biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie „materiałów przyszłości” będzie to z pewnością bardzo ciekawa wystawa – zapowiada Dorota Gurgul, komisarz Targów KOMPOZYT-EXPO 2011 i dodaje – na Targi zapraszamy przedstawicieli takich branż jak: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny.

Czytaj więcej: Targi 809 Kompozyty 166