Tarnowskie Azoty na K 2004

Tarnowskie Azoty na K 2004 Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.(ZAT S.A.) biorą udział w 16 Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Gumy K-2004. Ta największa na świecie impreza wystawiennicza w branży tworzyw sztucznych rozpoczęła się w niemieckim Düsseldorfie 20 października i potrwa do 27 października br.

ZAT S.A. uczestniczą w Targach po raz trzeci. Są one dla naszej Firmy doskonałą okazją do przedstawienia aktualnej oferty standardowych i modyfikowanych odmian tarnowskich tworzyw sztucznych (Tarnoform®, Tarnamid®, Tarflen®). Z myślą o odwiedzających ekspozycję przygotowano m.in. prezentację multimedialną przybliżająca Firmę, jej ofertę produktową, plany rozwojowe jak i ofertę inwestorską, w tym także możliwości inwestowania w Tarnowskim Regionalnym Parku Przemysłowym.

ZAT S.A. uczestniczą w targach wraz ze swoim niemieckim partnerem, firmą "B+S Chemie". Obok naszej Firmy, na stoisku nr 6D79 w hali nr 6, prezentują się także Zakłady Azotowe "Kędzierzyn" S.A.

Przypomnijmy, ZAT S.A. należą do największych producentów i przetwórców tworzyw sztucznych w Polsce, zajmują czołową pozycję wśród ich eksporterów. Surowce do produkcji tworzyw sztucznych, tworzywa i ich przetwórstwo to domena produkcji ZAT S.A., w 2003 roku stanowiły one ponad 60% sprzedaży tarnowskich Azotów. Tarnowskie tworzywa aktualnie są eksportowane do niemal wszystkich krajów europejskich, głównie do Niemiec, Włoch, Francji, ale i do Hiszpanii, Portugalii, Skandynawii. Poza Europą nasz tarnamid lokowany jest w RPA. Oferta dostosowana jest do wymagań każdego odbiorcy – dużych firm, małych i średnich przedsiębiorstw, także klienta o specyficznych wymaganiach poszukującego produktów bardziej zaawansowanych.

Tylko w bieżącym roku tarnowskie tworzywa zostały dwukrotnie dostrzeżone i nagrodzone podczas największych krajowych targów, otrzymując:
  • Grand Prix warszawskich targów PROCHEMIA 2004 za tworzywo konstrukcyjne o nazwie tarnamid antystatyczny i elektroprzewodzący produkowane, w kategorii surowce i tworzywa;
  • medal VIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL za "Poliamid o zmniejszonej palności ze środkami uniepalniającymi o niskiej szkodliwości", w kategorii "Tworzywa i środki do produkcji tworzyw sztucznych."

Targi K, których mottem jest hasło "Wizje-Innowacje-Biznes", to największa na świecie impreza wystawiennicza w branży tworzyw sztucznych. W tegorocznej edycji targów, około 2800 wystawców z ponad 50 krajów prezentuje surowce i dodatki do produkcji tworzyw sztucznych, półwyroby i wyroby z tworzyw, maszyny i urządzenia oraz usługi serwisowe i doradcze. Impreza "żyje" także debatami i pytaniami, które zajmują naukę i przemysł tworzyw sztucznych.

Sąsiadami ZAT S.A. w hali nr 6 są m.in. firmy: Atofina, Bayer Material Science A.G., Du Pont, Ticona, Ciba Specialty Chemicals, Exxon Mobil Chemicals, Degussa A.G., czy Radici Plastics.

Czytaj więcej:
Targi 1280