Trwają targi EPLA 2014

Trwają targi EPLA 2014
W środę rozpoczęła się w Poznaniu szósta edycja Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA. Jak zwykle, jest to dobra okazja do spotkań biznesowych pomiędzy wystawcami a profesjonalnymi zwiedzającymi z branży tworzyw sztucznych, kauczuków i kompozytów.

Na liście wystawców znajduje się w tym roku ok. 70 firm, których ekspozycje podzielono na sześć salonów: surowców, termoformingu, wtrysku, kauczuku, maszyn i kompozytów. Wśród firm prezentujących swoją ofertę znajdują się spółki doskonale znane w branży, jak np. A. Schulman, Korporacja KGL, Krakchemia, Resinex czy Solvadis, jak i mniej znane przedsiębiorstwa, próbujące zyskać nowych klientów.

Atrakcyjność wydarzenia zwiększają odbywające się równolegle dwa najważniejsze spotkania branży motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej: Motor Show oraz Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM.

Idealnie w tematykę tych wydarzeń wpisuje się VII Kongres Przemysłu Gumy i Kauczuków w Polsce, który odbędzie się 27 marca w ramach targów EPLA. Jest to jedyne takie wydarzenie adresowane do branży gumowej w kraju. Tematy poruszane podczas kongresu koncentrować się będą wokół materiałów polimerowych w pojazdach samochodowych, nowych zastosowań kauczuków w budowie samochodów, metody podwyższania szczelności wargowych uszczelnień elastomerowych, wtryskowych wyrobów gumowych dla motoryzacji, nowoczesnych napędów do maszyn oraz narzędzi w przemyśle gumowym.

Tegoroczne targi EPLA zakończą się w piątek, 28 marca.


brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska

Obserwator
Obserwator
*.95.27.106

Wysłany: 2014-03-25 13:25:05

Epla 70 firm i 6 SALONÓW : he he he he he ..... ale jaja

Iebm
Iebm

Wysłany: 2014-03-26 22:07:07

kameralne targi sprzyjają rozwojowi więzi międzyludzkich . te targi powinny odbywać sie pod patronatem socjologów . taka socjologiczna ciekawostka

Kielczanin
Kielczanin
*.94.217.106

Wysłany: 2014-03-27 01:34:59

ciekawe, czemu sprzyjają te większe targi? Może powinny się odbywać pod patronatem cechu gorzelniczego?..

Grzes
Grzes
*.219.93.106

Wysłany: 2014-03-27 20:24:17

W ciągu godziny zapoznałem się ze wszystkim stanowiskami... ogólnie nic ciekawego. Będąc tam po raz pierwszy z pewnością tam nie powrócę.

Polimer
Polimer
*.65.0.131

Wysłany: 2014-03-28 19:30:47

a ja z chęcią przyjeżdżam tu od dwóch lat. Targi są spokojne i merytoryczne, a co najważniejsze, bardzo biznesowe. No i Poznań ma swój urok :)

Miron
Miron
*.8.80.184

Wysłany: 2014-03-31 12:19:59

Po ubiegłorocznych zapowiedziach organizatorów liczyłem na coś więcej, że rzeczywiście coś drgnie. Niestety, srodze się zawiodłem. Wszystkie stoiska można było obejść w 10 minut, żadnych nowości. Ewentualnie można było w spokoju (bo tego akurat nie brakowało) porozmawiać ze znajomymi wystawcami, a potem odjechać do swoich sprawunków.Obraz targów: garstka wystawców z tęsknotą spoglądających na odwiedzających, gdzieniegdzie sztuczny tłum osób zwołanych na konferencję jednego czasopism branżowych, będącego współorganizatorem (a może organizatorem, bo przedstawicieli MTP nie widziałem, a epla jak nic wpisuje się w nazwę epla-stics) imprezki.Szkoda, można byłoby zrobić fajną wystawę np. tylko dla branży gumowej. Tworzenie 6 salonów przy tak małej frekwencji wydaje się być nieporozumieniem. Ktoś liczył, że targi MotoShow przyciągną tłumy odwiedzających na Eplę, ale to raczej rozgoryczeni uczestnicy Epli, mogli pójść odreagować na targi motoryzacji.W przyszłym roku Epla podobno jesienią razem z Pakfoodem. Dwie słabe imprezy razem. Dla Epli może to wyjść z korzyścią, bo przecież tworzywa sztuczne z opakowaniami dobrze się łączą.Poznań ma rzeczywiście dobry klimat targowy, i tylko szkoda, że nie potrafi wykorzystać potencjału i zrobić naprawdę dobrych targów typowo tworzywowych czy gumowych, które mogłyby nie konkurować, ale uzupełniać kieleckie targi Plastpol. Chyba, że właśnie komuś zależy, by dzielić branżę, a nie naprawiać.