Trybofilament firmy igus do drukarek 3D

Trybofilament firmy igus do drukarek 3D
Wśród 114 nowości przygotowanych przez firmę igus na 2014 rok znajdują się materiały, który zapewniają wysoką elastyczność i wykazują nawet 50 razy większą odporność na ścieranie niż konwencjonalne tworzywa używane do druku 3D. Są one dostępne jest w dwóch rodzajach: iglidur I170-PF jest wysoce odporny na ścieranie, natomiast iglidur I180-PF charakteryzują się dużą elastycznością.

Oferta igus dla projektantów drukarek 3D obejmuje ponadto m.in. dostęp do dużego zestawu narzędzi konstrukcyjnych – technologii liniowej, łożysk ślizgowych, prowadników kablowych i modułów śrub pociągowych; zawsze całkowicie bezsmarownych.

Firma igus jest jednym z czołowych producentów prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych. Spółka powstała w Kolonii w 1964 roku, obecnie posiada 35 oddziałów na całym świecie. W Polsce istnieje od roku 1997. Przychody spółki ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 427 mln euro.


Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska