Tworzywa w medycynie - zbiornik pochłaniacza gazów z żywicy GE Ultem

Tworzywa w medycynie - zbiornik… Najnowocześniejszy system podawania znieczulenia Aisys® Carestation®, oferowany przez GE Healthcare, to przykład wysoko zaawansowanej technologii zastosowanej we wszechstronnym urządzeniu.

Jest to pierwsze produkowane przez firmę GE urządzenie do podawania znieczulenia, w którym zintegrowano elektroniczne sterowanie podawaniem gazu i środka znieczulającego oraz zaawansowany respirator, monitor objawów czynności życiowych i system Advanced Breathing System (ABS™). Jego powodzenie na rynku medycznym zależy również od takich czynników praktycznych, jak opłacalność zakupu i trwałość eksploatacyjna urządzenia. Aby osiągnąć te cele, firma GE Healthcare poszukiwała dostawcy materiałów, który mógłby w efektywny sposób sprostać różnorodnym wymogom użytkowym, takim jak odporność powierzchni roboczych na czynniki chemiczne, niska waga paneli pionowych i przezroczystość zbiornika pochłaniacza gazów. Firma GE Plastics była w stanie dostarczyć liczne materiały ze swojej zróżnicowanej oferty, w tym również tworzywa Valox* PBT, Noryl* PPO* i Ultem*, które spełniały te wymogi, świadcząc równocześnie usługi o wartości dodanej, takie jak wybór tworzyw i pomoc w fazie projektowania.

Przeznaczony dla systemu Aisys Carestation zbiornik pochłaniacza gazów wykonany z produkowanej przez firmę GE żywicy Ultem
Przeznaczony dla systemu Aisys Carestation zbiornik pochłaniacza gazów wykonany z produkowanej przez firmę GE żywicy Ultem


® Aisys i Carestation są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Datex-Ohmeda, Inc., należącej do koncernu General Electric i operującej na rynku pod nazwą GE Healthcare.
™ABS jest znakiem towarowym firmy Datex-Ohmeda, Inc., należącej do koncernu General Electric i operującej na rynku pod nazwą GE Healthcare.

Czytaj więcej:
Medycyna 135