Tworzywo Clyrell EC140R Basell Orlen Polyolefins

Tworzywo Clyrell EC140R Basell Orlen Polyolefins
Clyrell EC140R, to nowa generacja tworzywa Basell Orlen Polyolefins. Stanowi ono kombinację właściwości zapewniających dużą wydajność przy produkcji opakowań na żywność oraz innych artykułów konsumenckich.

Nowa generacja tworzywa Clyrell EC140R, jest przeznaczona dla klientów potrzebujących wysokiej jakości opakowań na mrożoną żywność oraz takich artykułów konsumenckich jak np. walizki, elementy techniczne i zabawki. Nadaje się również do stosowania w produkcji pojemników na lody, opakowań na potrawy do podgrzewania w mikrofalówce i artykułów gospodarstwa domowego.

Tworzywo, to innowacyjna kombinacja takich cech jak duża
Płynność - wysoki współczynnik płynięcia, przejrzystość, sztywność oraz udarność w niskiej temperaturze do - 40 st. C.

tworzywo Clyrell EC140R


Ponadto cechują je udoskonalone właściwości plastyczne, estetyka oznaczająca się wysokim połyskiem, ostrymi kolorami, brakiem bielenia na skutek
ściskania, łatwość przetwarzania oraz dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

Clyrell EC140R, to nowość w rodzinie produktów Clyrell. Oprócz cech plastycznych posiada także rozwinięte właściwości optyczne dające projektantom produktów większe możliwości kreacyjne. Produkty mogą być przezroczyste, podbarwione i dowolnie formowane z zachowaniem mocnych i jaskrawych kolorów o wysokim połysku, przy jednoczesnym wyeliminowaniu zjawiska bielenia na skutek sciskania.


Podobnie jak poprzednie tworzywo z grupy Clyrell (EC140P), omawiane tworzywo wypełnia lukę pomiędzy typowymi kopolimerami typu random, a kopolimerami heterofazowymi.