Tworzywo Stanyl firmy DSM Engineering Plastics


Warto też wiedzieć, że za sprawą materiału Stanyl Diablo OCD2100 możliwości zastępowania metalu gwałtownie wzrastają. Oprócz zmniejszenia kosztów, które można osiągnąć poprzez zastąpienie metali, użycie Stanyl Diablo OCD2100 umożliwia zmniejszenie kosztów elementów wykorzystujących specjalistyczne materiały takie jak polisiarczek fenylenu (PPS).

Co więcej Stanyl pozwala na ekonomiczne zaprojektowanie elementów UTB. Dzieje się tak dzięki jego znakomitemu zachowaniu sztywności w wysokiej temperaturze, podwyższonej twardości, odporności na smary i oleje, a ponad wszystko dzięki łatwości obróbki. Jej wysoki poziom widać szczególnie w porównaniu z innymi materiałami o wysokiej wydajności i wytrzymałości, np. polisiarczkiem fenylenu (PPS), poliftalamidem (PPA) oraz polieteroimidem (PEI).

Po przeanalizowaniu mechanizmów zarówno chemicznej, jak i fizycznej degradacji dział badawczy DSM Engineering Plastics był w stanie określić dokładnie te własności materiałowe, które należało kontrolować, aby umożliwić stworzenie nowej generacji odpornych na wysoką temperaturę gatunków materiału Stanyl Diablo.

Zdaniem fachowców z DSM to wiedza o mechanizmie degradacji jest kluczem do sukcesu materiału Stanyl Diablo. Tworzywo to nie bazuje bowiem jedynie na tradycyjnych przeciwutleniaczach, jak ma to miejsce w przypadku produktów konkurencyjnych. Właśnie poprzez kontrolę mechanizmu utleniania skutecznie zmniejszono utratę własności mechanicznych.

Firma DSM Engineering Plastics jest jednym z czołowych dostawców technicznych termoplastów na świecie. Na jej portfolio składają się produkty cechujące się wysoką wydajnością i wytrzymałością, np. poliamid Stanyl oraz poliamidy Akulon 6 i 66, poliestry Arnitel TPE-E (elastomer termoplastyczny), Arnite PBT (politereftalan butylenu), poliwęglan Xantar i wytłaczalne żywice klejące Yparex. Materiały te są używane w technicznych komponentach urządzeń elektrycznych, sprzęcie elektronicznym i samochodach, w produkcji folii barierowych do pakowania, jak również posiadają liczne inne zastosowania mechaniczne oraz związane z formowaniem.


Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®

Polska